Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3342
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedsiębiorczy 18–latek

Czwartek, 28 października 2021, 7:30
Autor: red
Wałbrzych: Przedsiębiorczy 18–latek
Fot. KMP Wałbrzych
Narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany ujawnili i zabezpieczyli w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Wałbrzych policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy.

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udali się w rejon dzielnicy Podgórze, gdzie na klatce schodowej zastali wchodzącego do mieszkania 18-latka. Jako że mieli podejrzenie, iż jest on w posiadaniu narkotyków, przystąpili do przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń mieszkalnych. Tam znaleźli spore ilości marihuany oraz amfetaminy, z których można było wykonać blisko 200 porcji handlowych tych narkotyków. Zabezpieczyli również podręczną wagę do porcjowania środków zabronionych prawem oraz telefon komórkowy. W jednym z zajmowanych pokoi przebywał dodatkowo 22-latek. Przy nim mundurowi ujawnili niewielkie ilości amfetaminy.

Obaj młodzi mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w dwóch różnych celach wałbrzyskiej komendy. W trakcie dalszych czynności procesowych z podejrzanymi policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu ustalili, że młodszy z nich zrobił sobie z tego nielegalnego procederu stałe źródło utrzymania. Funkcjonariusze udowodnili mu, że przynajmniej dwudziestokrotnie udzielił on amfetaminę innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Podejrzani staną teraz przed sądem. 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie większej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 18-latkowi może natomiast grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nastolatek objęty został dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
3
38%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group