Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przedsiębiorczy uczniowie w wałbrzyskim Oddziale ZUS

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 marca 2012, 16:45
Aktualizacja: 16:46
Autor: red
Fot. użyczone
15 uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” odwiedziło wałbrzyski Oddział ZUS w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Przedsiębiorczości”. Młodzież miała okazję poznać od kuchni pracę 7 różnych komórek organizacyjnych i skonfrontować swoje wyobrażenia o pracy w Zakładzie z rzeczywistością.

22 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski udali się do przeróżnych firm i instytucji w poszukiwaniu wymarzonego zawodu. Wałbrzyski Oddział już po raz kolejny gościł u siebie młodych ludzi, którzy niebawem podejmą pierwsze kroki na rynku pracy. Spotkanie w ramach IX już edycji „Dnia Przedsiębiorczości” rozpoczęła krótka prezentacja Jerzego Gajosa, Dyrektora Oddziału, która przybliżyła uczniom istotę działalności Zakładu.
- ZUS pozwala zdobyć szeroką wiedzę, nie tylko z zakresu ubezpieczeń społecznych, przydatną na każdym etapie dalszej kariery zawodowej – tłumaczył młodym gościom Dyrektor.

Akcja organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości ma na celu pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, a także doświadczenie związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową. Uczniowie „Energetyka” mieli okazję przekonać się, na czym polega praca sekretarki, rzecznika prasowego czy głównego specjalisty w Wydziale Administracji i Remontów. O swoich obowiązkach opowiedzieli także pracownicy Wydziału Obsługi Prawnej, Zasiłków, Rozliczeń Kont Płatników Składek oraz Obsługi Klientów i Korespondencji.
- Dowiedziałam się dziś wielu ciekawych rzeczy o pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Z pewnością mile będę wspominać tę wizytę – mówi Marlena Lipińska, uczennica 3 klasy technikum.

„Dzień Przedsiębiorczości” odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group