Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2130
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przerwana sesja Rady Powiatu

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 30 czerwca 2017, 6:49
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Odbywająca się w dniu wczorajszym XXIX Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego została przerwana a Przewodniczący Rady Powiatu Józef Piksa podjął decyzję, że obrady będą wznowione podczas sesji 6 września.

XXIX Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego, oprócz podjęcia uchwały o udzieleniu Zarządowi Powiatu przez Radę Powiatu absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok, zawierała też kilka innych interesujących punktów.

Podczas sprawozdania Starosty z wykonywania uchwał Rady i działalności Zarządu pomiędzy sesjami pojawiły się ze strony opozycyjnych radnych pytania dotyczące reprezentowania Powiatu podczas niedawnego spotkania z Władysławem Kosiniakiem–Kamyszem - Prezesem PSL i jednocześnie Posłem na Sejm RP, a także pytania dotyczące zmiany decyzji w sprawie zakupu służbowego samochodu. W sprawie zakupu samochodu Mirosław Potapowicz wyjaśnił, że pierwotnie zakładano zakup samochodu Opel Vivaro, jednak decyzję tę zmieniono i postanowiono w ramach tych samych środków zakupić dwa samochody służbowe, będące w dyspozycji Starostwa, jednak w chwili obecnej sprawa zakupu pojazdów została odroczona w czasie.

Rada Powiatu Wałbrzyskiego stosunkiem głosów 15 "za", 1 "wstrzymujący" się i bez głosu przeciw podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie na rok 2017, 13 głosami "za", 1 "wstrzymującym się" i również bez głosu sprzeciw podjęła uchwałę o zmianie uchwały dotyczącej udzielenia dotacji celowej na 2017 rok Powiatowemu Zrzeszeniu "Ludowe Zespoły Sportowe Ziemi Wałbrzyskiej" i jednomyślnie podjęła uchwałę w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Powiatu Wałbrzyskiego.

Kontrowersje i przepychanki słowne rozpoczęły się w punkcie dotyczącym rozpatrzenia i podjęcia uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały z dnia 30 stycznia 2015 roku w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Wałbrzyskiego. Kontrowersje i rozbieżności pojawiły się w związku z nowym projektem ustawy o ochronie danych osobowych i ochronie wizerunku. Wyjaśnienia radcy prawnego okazały się niewystarczające, a z uwagi na konieczność zasięgnięcia opinii prawnej Józef Piksa - Przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, ogłosił przerwę w obradach do godziny 9.00 dnia 6 września.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group