Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przeszłość zawsze wraca

Środa, 19 lutego 2014, 9:49
Aktualizacja: 9:54
Autor: Ina
Wałbrzych: Przeszłość zawsze wraca
Fot. Prószyński i S–ka
„Nie miałam ani matki, ani babci, los pokarał mnie matko–babcią, hydrą z dwoma głowami” – to słowa 27–letniej Marty, bohaterki powieści pt. „Kolebka. Teraz. Kiedyś. Później.” Aliny Krzywiec.

Alina Krzywiec to z wykształcenia socjolożka, natomiast z zamiłowania – pisarka. Jest laureatką konkursu na opowiadanie Wydawnictwa Papierowy Motyl i Bahama Films oraz finalistką konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011.

„Kolebka” to książka złożona z trzech części - kiedyś, dzisiaj, później, które jednak ściśle się ze sobą łączą. Powieść utrzymuje czytelnika przez bardzo długi czas w tajemniczej aurze, w świecie pełnym sekretów i nierozwiązanych zagadek z przeszłości.

Alina Krzywiec przedstawia nam – czytelnikom - 27-letnią Martę, która niejedno już przeszła. Wychowuje się bez rodziców, zajmują się nią dziadkowie. Jednak po śmierci ukochanego dziadka – wyjeżdża do Warszawy. Studia, praca, chęć założenia rodziny – tym jest zajęta dziewczyna. Kiedy jednak traci ciążę, otrzymuje list: albo wróci do rodzinnego domu, albo babcia przekaże go kościołowi. Marta zaczyna własne „śledztwo”, podczas którego dowiaduje się wielu rzeczy – nie tylko o jej rodzinie, ale także o niej samej. Próbuje odnaleźć siebie na nowo. Jak potoczą się jej losy? Warto sprawdzić!

„Kolebka. Teraz. Kiedyś. Później.” to historia kobiety, z którą może się utożsamić każda z nas. Doskonały wybór dla wielbicieli tajemnic i zagadek, ale także osób poszukujących przyjemnej lektury na wieczór.

Prószyński i S-ka 2014, Alina Krzywiec „Kolebka. Teraz. Kiedyś. Później.”

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group