Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 5092
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź do radcy prawnego po bezpłatną pomoc

Piątek, 6 maja 2011, 6:51
Aktualizacja: 15:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Przyjdź do radcy prawnego po bezpłatną pomoc
Wałbrzyscy radcy prawni czekają na pytania i problemy mieszkańców
Fot. PAW
Od poniedziałku rozpoczynają się bezpłatne porady radców prawnych zrzeszonych w Krajowej Radzie Radców Prawnych.

Krajowa Rada Radców Prawnych oraz Okręgowe Izby Radców Prawnych organizują po raz trzeci w historii akcję zatytułowaną „Niebieski Parasol”. Jest to tydzień bezpłatnych porad prawnych.

Tegoroczna akcja nosi tytuł „Prawo cywilne bez tajemnic”. Bezpłatne porady będą udzielane w Wałbrzychu w dniach 9-13 maja. Mieszkańcy mogą przychodzić do siedziby Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu przy ulicy Dmowskiego 20 (I piętro) w godzinach 11.00-16.00. Zapraszamy 9 maja (poniedziałek), 11 maja (środa) i 13 maja (piątek). W tym roku radcy będą doradzać m.in. jak się obronić przed nieuczciwym pracodawcą? Jak bronić praw swojego dziecka? Jak przyjąć lub odmówić przyjęcia spadku? jak skutecznie walczyć o swoje prawa w sądzie?
- Pierwszą akcję „Niebieski Parasol” zorganizowaliśmy w Wałbrzychu w 2009 roku – mówi Maria Majewska, rzecznik prasowy Okręgowej Izby Radców Prawnych. – Wtedy akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku doradzaliśmy przedsiębiorcom i było zdecydowanie mniejsze zainteresowanie. Myślę, że w tym roku spora grupa wałbrzyszan przyjdzie do nas po poradę.

Jak wynika ze statystyk i obserwacji prowadzonych przez radców prawnych, znajomość prawa wśród naszych rodaków wciąż utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Wśród Polaków często panuje przekonanie, że porada u radcy prawnego jest bardzo droga. Tymczasem pomoc i poradę można otrzymać już za 50 zł.
- Doradzamy w różnych sprawach. Zajmujemy się prawem konsumenckim, ale również prawem cywilnym, spadkowym czy handlowym – mówi Maria Majewska.

Podobne akcje prowadzone będą w Jeleniej Górze i Legnicy.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group