• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 11:55
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2563
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Przyjdź na „Fejs Bóg” do Teatru Lalki i Aktora

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 grudnia 2011, 18:15
Aktualizacja: 18:16
Autor: PAW
Fot. użyczone
Już w najbliższą niedzielę 11 grudnia o godz. 19.30 w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora wystąpi gościnnie Scena Współczesna z Warszawy. Aktorzy zaprezentują spektakl „Fejs Bóg” w reżyserii Szymona Turkiewicza, będący próbą zmierzenia się z fenomenem Facebooka – największego portalu społecznościowego na świecie.

Kim jest Fejs Bóg? Do czego zmierza? W jaki sposób udaje mu się pozyskiwać nowych wyznawców? Fejs Bóg to Bóg nowej Ery Społeczności Internetowej. Bóg ery globalnego uwikłania w sieć, uzależnienia i zatarcia granicy między światem realnym a wirtualnym. Autor i reżyser sztuki próbuje wniknąć do samego centrum dowodzenia, zdiagnozować i przeanalizować mechanizmy powodujące uzależnienie ludzi od portali społecznościowych.

Bohaterką spektaklu jest 35-letnia kobieta, grana przez aktorkę Magdalenę Engelmajer, która w momencie załamania nerwowego po rozpadzie jej długoletniego związku poszukuje nowych znajomych, chce zapomnieć o tym, co było i rozpocząć nowe życie. Na swojej drodze spotyka Fejs Boga (w tej roli aktor i prezenter telewizyjny Daniel Wieleba) w postaci przystojnego mężczyzny, który ją uwodzi, stosując sztuczki „podrywacza”, inspirowane mechanizmami stosowanymi przez „prawdziwego” Facebooka, pozyskującego nowe grupy użytkowników - wyznawców. Ewa wpada w sieci Fejs Boga, który jawi jej się jako „boski”, ponieważ jest przystojny, zna jej wszystkie potrzeby, potrafi zapewnić jej rozrywkę, odciągającą Ewę od katastrofy życiowej, która ją spotkała. W sztuce pokazane są trzy etapy związku Ewy – potencjalnego użytkownika Internetu – z Fejs Bogiem: zapoznanie, wspólne życie i uzależnienie.

„Fejs Bóg” jest sztuką dla tych, którzy już są uzależnieni i dla tych, którzy o największym portalu społecznościowym na świecie chcieliby wiedzieć więcej, ale boją się zapytać.

POMYSŁODAWCY SPEKTAKLU „FEJS BÓG”:
Duet Artystyczny ME/ST
TWÓRCY SPEKTAKLU:
Tekst, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz
Wizualizacje: Michał Szota
Scenografia i kostiumy: Magdalena Engelmajer
Występują:
Magdalena Engelmajer, Daniel Wieleba
Premiera: listopad 2010

Cena biletu:
normalny – 70 zł
ulgowy – 50 zł

Grupa wiekowa: od 12. roku życia
Czas trwania spektaklu: 75 minut

REZERWACJA poniedziałek – piątek w godz. 9.00-14.00 tel. 74 666 57 90 lub 880 735 285.
KASA BILETOWA czynna godzinę przed spektaklem oraz w każdy czwartek w godz. 10.00-11.00, 15.00-16.00: tel. 74 666 73 41.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group