Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 1967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyjrzeli się ofertom nieinwazyjnych badań

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 5 listopada 2015, 9:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 listopada 2015, 8:17
Autor: red
Fot. red
Wczoraj w Ratuszu w Wałbrzychu odbyło się spotkanie mające na celu wysłuchanie i prezentację ofert związanych z badaniami nieinwazyjnymi mającymi potwierdzić lub wykluczyć znalezisko, które zgłosili Piotr Koper i Andreas Richter w sierpniu br.

Prezydent zarządzeniem powołał zespół ds. procedur związanych ze znaleziskiem „Pociąg pancerny z okresu II Wojny Światowej”. W jego skład wchodzą przedstawiciele właściwych biur Urzędu Miejskiego, Straży Miejskiej, Policji oraz wałbrzyskiej delegatury Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zespół wysłuchał dwóch oferentów prezentujących zakres, możliwości i rodzaj wykonywanych badań metodą nieinwazyjną. Zespół rekomenduje Prezydentowi umożliwienie wykonania badań przez oba zespoły niezależnie, w różnych terminach oraz z użyciem różnych metod badawczych.

Jako pierwszy badania rozpocznie zespół, w którym znajdą się m.in. znalazcy, a zespół ten rozpocznie pracę w przyszłym tygodniu. Drugi zespół rozpocznie pracę za około dwa tygodnie i będą to specjaliści z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, współpracujący z kanałem Discovery.
- Podkreślamy, że badania weryfikacyjne będą wykonywane w sposób nieinwazyjny i zgodny z pozwoleniami, jakie Wałbrzych uzyskał od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Kolei. Czas realizacji badań przez oba zespoły jest różny i będą prowadzone niezależnie na
terenie znaleziska – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z UM w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~czytelnik 5-11-2015 11:56
Pytanie ? Czy do tej pory były prowadzone jakieś badania w sposób inwazyjny - raczej a nawet na pewno w 100 % NIE. Tylko przy pomocy georadaru i wykrywaczy min . Nie prowadzona żadnych odwiertów , nie wykonywano żadnych prac które naruszyłyby strukturę gruntu . To co tu mówić o o pracach NIEINWAZYJNYCH. Inwazją było to kiedy wpuszczono przed SAPERAMI ludzi do uprzątnięcia terenu . No może wreszcie zobaczymy profesjonalizm w działaniu. Poczekajmy za parę dni Pan dr Roman zmieni ponownie zdanie i wymyśli następne tłumaczenie aby odwlec w czasie wyjaśnienie tej sprawy. Wtedy będzie mowa o kasie na dalsze działanie . Tak będzie !!
~Lolek 5-11-2015 19:56
Można odnieść wrażenie,że komuś zależy,aby to odwlec w czasie.Może jest to niesprawiedliwe,ale taką okazję należałoby odkryć i pokazać światu,chyba,że jest coś,o czym władze wiedzą,ale nie chcą ujawnić.
~Niemrawy 5-11-2015 21:14
Prędzej ten teren znowu zarośnie krzaczorami niż Romek zdecyduje się co zrobić w sprawie tego pociągu.
~ 5-11-2015 21:36
wojsko już zbadało mieli georadary i co najważniejsze magnetometry wiec wiedza już co tam jest
~wałbrzyszanin 5-11-2015 21:46
Dlaczego miasto nie ogłosiło przetargu na filmowanie wydobycia tylko ni z gruchy ni z pietruchy wpuszczają Discovery. Skoro tak długo odwlekają akcję to spokojnie zdążyli by wybrać najbardziej hojną stację, która sypnęła by groszem do budżetu miasta!
~wer 6-11-2015 7:22
Po co się babrać nieinwazyjnymi badaniami. Mam aktualnie "wolną" koparkę z długim ramieniem, która na 15 m w głąb kopie. Mogę wynająć i za kilka dni będzie pociąg odkryty...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group