Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6551
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSL komentuje wyniki kontroli w ŚKA

Czwartek, 29 września 2016, 11:53
Aktualizacja: 14:01
Autor: red
Wałbrzych: PSL komentuje wyniki kontroli w ŚKA
Fot. red
Otrzymaliśmy list od Łukasza Mikołajczyka, wiceprezesa Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu.

"Zakończona kolejna już kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w Śląskim Konsorcjum Autobusowym Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu pokazała, iż Polskie Stronnictwo Ludowe słusznie wskazywało na liczne nieprawidłowości zgłaszane przez pracowników i mieszkańców.

Zarząd Powiatowy Polskiego Stronnictwa Ludowego w Wałbrzychu wyrażając zaniepokojenie dramatyczną sytuacją osób pracujących w spółce jako pierwszy podjął kroki mające na celu doprowadzenia do wyjaśnienia sytuacji wzywając przy tym odpowiednie organy do podjęcia stosownych i rzetelnych działań w tym zakresie i wskazania winnych zaistniałej sytuacji.

Ustalenia kontroli wykazały rażące uchybienia w normach prawa pracy, m.in. naruszenie przez pracodawcę obowiązku rzetelnego prowadzenia ewidencji czasu pracy kierowców dla celów prawidłowego naliczania wynagrodzenia za pracę, rozliczania urlopów, nieuwzględnianie każdorazowo przerwy 15 minutowej do czasu pracy, w sytuacji gdy dobowy wymiar pracy wynosił co najmniej 6 godzin.

Ponadto w związku z informacjami zawartymi w piśmie przekazanym przez kierowców, wskazującym również na rażące naruszenia prawa pracy, zaplanowane zostały odrębne działania kontrolne.

Wyrażamy nadzieję, że wszystkie złe praktyki stosowane wobec pracowników spółki zostaną wyeliminowane ponieważ obecna sytuacja może również negatywnie wpływać na bezpieczeństwo przewożonych osób.

Polskie Stronnictwo Ludowe w dalszym ciągu będzie monitorować sytuację osób pracujących w spółce oraz to czy wszelkie uchybienia wskazane w kontroli zostaną naprawione ponieważ w dalszym ciągu była nieuregulowana przez pracodawcę kwestia wskazana w poprzedniej kontroli, dotycząca wliczania 15-minutowych przerw do czasu pracy. Ten wniosek powtórzono również w tegorocznej kontroli".

Łukasz Mikołajczyk
Wiceprezes Zarządu Powiatowego PSL w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group