Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PWSZ będzie współpracować z NSK

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 12:59
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
Wałbrzych: PWSZ będzie współpracować z NSK
Fot. red
Podczas najbliższego posiedzenia Senatu uczelni PWSZ w Wałbrzychu podpisana zostanie bardzo ważna umowa między PWSZ a NSK.

Podczas otwartej części posiedzenia podpisana zostanie Umowa o współpracy pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu a NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. w Wałbrzychu, jednym z wiodących na świecie producentów łożysk tocznych oraz rozwiązań w zakresie techniki liniowej i układów kierowniczych.

Celem Porozumienia jest określenie zasad wieloletniej, długotrwałej i wielokierunkowej współpracy pomiędzy NSK a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Angelusa Silesiusa, zapewnienie wysokiego kształcenia studentów Uczelni i efektywnego wykorzystania zdobytej wiedzy i umiejętności w pracy w NSK. Strony postanawiają promować i inicjować współpracę na rzecz rozwoju gospodarczego i naukowego, działając na zasadzie równości i partnerstwa.

Współpraca będzie realizowana m.in. poprzez:

* Organizowanie i przeprowadzanie praktyk i staży dla studentów i absolwentów Uczelni;

* Organizowanie miejsc pracy i staży dla studentów i absolwentów Uczelni;

* Współorganizowanie wizyt studyjnych, warsztatów i sympozjów;

* Wspieranie inicjatyw, zmierzających do tworzenia w Uczelni nowych specjalności, zgodnie z prowadzonymi kierunkami studiów,

* Udział w gremiach doradczych, celem przygotowywania analiz, ekspertyz i opinii specjalistycznych;

* Ustalanie tematyki prac dyplomowych, które mógłby być realizowane w ramach współpracy z NSK, pod opieką osoby wyznaczonej ze strony Uczelni,

* Realizowanie wspólnych projektów naukowych i badawczych;

* Współwydawanie publikacji;

* Prowadzenie prac badawczych pracowników i studentów Uczelni w tematyce, stanowiącej przedmiot Porozumienia i będących w zainteresowaniu stron.

Ze strony NSK Steering Systems Europe (Polska) Sp. z o.o. w Wałbrzychu umowę podpiszą: Andrzej Gajdziński - WicePrezes Zarządu oraz Karol Dziekański - Członek Zarządu, a ze strony PWSZ - prof. nadzw. dr hab. Piotr Jurek, Rektor PWSZ.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group