Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4134
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rada miasta podjęła uchwałę o utworzeniu GZS na Sobięcinie

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 28 lutego 2012, 13:54
Aktualizacja: 17:47
Autor: Sven
Fot. Sven
To była jednomyślna decyzja radnych, bez dyskusji, głosów przeciwnych i wstrzymujących. Rozpoczęto procedurę tworzenia Gminnego Zespołu Szkół na Sobięcinie.

Uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie zamiaru połączenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 17 im. Marii Konopnickiej w Wałbrzychu, przy ulicy 1 Maja 105 z Publicznym Gimnazjum nr 4 w Wałbrzychu, przy ulicy 1 Maja 149 w Gminny Zespół Szkół została przyjęta jednogłośnie.

Zanim doszło do głosowania, projekt uchwały przedstawiła kierownik Biura Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta, Joanna Dobrowolska – Bielecka:
- Uchwała o połączeniu PSP nr 17 i PG nr 4 w Gminny Zespół Szkół ma charakter intencyjny i jej podjęcie jest niezbędne, aby rozpocząć starania o uzyskanie wiążącej opinii Kuratora Oświaty we Wrocławiu. Podjecie tej uchwały pozwoli także na formalne wystąpienie o opinię do rad pedagogicznych obydwu placówek. Od 1 września siedzibą obydwu szkół będzie budynek PSP nr 17 przy ulicy 1-go Maja 105. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Kuratora Oświaty uzyskają także szansę na stworzenie mocnej placówki oświatowej jako Gminny Zespół Szkół – mówiła Joanna Dobrowolska – Bielecka.

Radny Piotr Kwiatkowski zapytał jeszcze o tzw. klasy OHP, które funkcjonują w Publicznym Gimnazjum nr 4.

- Na dzień dzisiejszy klasy przysposabiające do zawodu, stanowiące integralną część Publicznego Gimnazjum nr 4, są brane pod uwagę jako część Gminnego Zespołu Szkół – wyjaśniła doktor Dobrowolska-Bielecka.

Po głosowaniu przedstawiciele społeczności Sobięcina podziękowali prezydentowi, zespołowi do spraw reorganizacji sieci szkół oraz radnym za to, że nie pozbawili ich dzielnicy szkoły, będącej ważnym ośrodkiem kulturalnym i integracyjnym i każdemu wręczyli po róży.

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group