Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rajd Pojazdów Zabytkowych

Niedziela, 7 sierpnia 2016, 11:20
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Rajd Pojazdów Zabytkowych
Fot. Robert Bajek
W dniach od 5 do 7 sierpnia na terenie Powiatu Wałbrzyskiego zorganizowano 4 Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Udział w imprezie wzięło ponad 100 załóg z Polski, Niemiec, Czech i Ukrainy.

Uczestnicy rajdu spotkali się w piątek 5 sierpnia na wspólnej, tradycyjnej już biesiadzie. Natomiast wczoraj rozpoczęła się rywalizacja na 60-cio kilometrowej, malowniczej trasie, na której organizatorzy umieścili kilka Punktów Kontroli Przejazdu, gdzie zawodnicy musieli wykonywać różnego rodzaju zadania sprawnościowe, oraz wykazywać się wiedzą, zdobywając punkty w ogólnej klasyfikacji. Uczestnicy Rajdu zostali wyposażeni w itinerery, czyli schematyczny zapis skrzyżowań na trasie przejazdu, a ponieważ nie znali dokładnie trasy, musieli wykazać się dobrą orientacją w terenie.

Poza rywalizacją sportową impreza zawierała również elementy turystyczne - organizatorzy zaplanowali postoje dla uczestników Rajdu w ciekawych miejscach naszego regionu, takich jak na przykład Pałac Jedlinka w Jedlinie-Zdroju. Organizatorzy nie zapomnieli też o kibicach i publiczności. Zabytkowe pojazdy można było oglądać między innymi na Placu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju i w wałbrzyskim Rynku, gdzie dla dzieci przygotowano różnego rodzaju gry i zabawy, a dla kibiców i pasjonatów starych pojazdów plebiscyt publiczności, podczas prezentacji pojazdów i pokazu elegancji. Zakończenie Rajdu tradycyjnie już stanowi Bal Komandorski, podczas którego ogłaszane są wyniki rywalizacji.

Organizatorem tego cyklicznego Rajdu jest Stowarzyszenie Moto Weteran Wałbrzych a partnerami Miasto Wałbrzych, Polski Związek Motorowy, Stowarzyszenie Struś Bikers, Gmina Walim, gmina Jedlina-Zdrój, Hotel Restauracja Maria, Zamek Grodno i Stowarzyszenie Edukacyjno-Wychowawcze Ziemi Wałbrzyskiej "Azymut". Imprezę swoim patronatem objął prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z prezentacji zabytkowych pojazdów w Wałbrzychu i Jedlinie-Zdroju.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group