Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Recital fortepianowy Anny Starzec

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 25 lutego 2013, 13:30
Aktualizacja: Środa, 27 lutego 2013, 16:13
Autor: Michalina
Fot. Michalina
23 lutego, o godzinie 17, w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu miał miejsce recital fortepianowy Anny Starzec, absolwentki szkoły, wielokrotnej laureatki konkursów pianistycznych, artystki występującej na całym świecie. Koncert był ponadto kolejnym z serii wydarzeń promujących fortepian znakomitej marki Steinway, który od niedawna jest własnością szkoły.

Anna Starzec ukończyła wałbrzyski Zespół Szkół Muzycznych, a następnie Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest pianistką solową, grywa w filharmoniach, z orkiestrami oraz zespołami kameralnymi. Studiowała przez pewien czas w Norwegii, uczyła się także w Stanach Zjednoczonych. Kształciła się pod okiem najwybitniejszych światowych pianistów. Zdobywała wysokie noty w konkursach między innymi w Rzymie, na Sycylii oraz USA. Odbyła również tournee po Izraelu. –Ania jest jednak przede wszystkim wałbrzyszanką- przekonywała prowadząca koncert.

Artystka zagrała w czasie sobotniego koncertu zagrała dwie sonaty- pierwszą Scarlattiego, a kolejną klasyczną, Beethovena, następnie złożony z siedmiu utworów cykl autorstwa węgierskiego kompozytora Zoltána Kodály oraz dwa nokturny Fryderyka Chopina.

Na recital przybyło wiele osób- byli wśród nich bliscy, znajomi oraz dawni nauczyciele Anny Starzec. Koncert był bardzo udany, a każdy ze słuchaczy mógł poczuć dumę z kolejnej wałbrzyszanki odnoszącej sukcesy w świecie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group