• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 20:59
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4941
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Referendum w sprawie odwołania rady miejskiej jeszcze przed wakacjami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 16:23
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2012, 7:54
Autor: Sven
Fot. Sven
Na 24 czerwca Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu wyznaczył termin referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej Wałbrzycha przed upływem kadencji.

Pismo z taką decyzją odebrali dzisiaj po południu przedstawiciele grupy inicjatywnej referendum dotyczącego odwołania Rady Miejskiej Wałbrzycha. Teraz czeka mieszkańców Wałbrzycha dwumiesięczna kampania referendalna oraz informacyjna.

- Nasza kampania będzie dynamiczna i intensywna, by przekonać jak największą liczbę mieszkańców miasta do udziału w głosowaniu. Na szczęście jest wiosna, więc będziemy mogli organizować akcje plenerowe, będzie strona internetowa, ulotki, plakaty, infolinia referendalna, spotkania z mieszkańcami, na których będziemy przedstawiać radnych. Pokażemy, co zrobili dla miasta i jego mieszkańców, przedstawimy także listę zaniechań i zaniedbań. Zdajemy sobie sprawę, że referendum nie jest popularną formą demokracji w Polsce, ale ponad 12 300 osób podpisało się pod wnioskiem, co oznacza, że co najmniej taka liczba wałbrzyszan nie chce czekać przez kolejne dwa lata na szkodliwe działania rady, której większość członków nawet nie kontaktuje się ze swoimi wyborcami, koncentrując się jedynie na „grzaniu krzesła” w radzie – mówiła Monika Misińska-Wrona, pełnomocnik grupy inicjatywnej referendum dotyczącego odwołania Rady Miejskiej Wałbrzycha.

Pytanie w referendum wyznaczonym na niedzielę, 24 czerwca 2012 roku brzmi następująco:

„ Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Miejskiej Wałbrzycha przed upływem kadencji?” Na karcie do głosowania pod pytaniem będą znajdować się dwa słowa: „Tak” i „Nie”, a przy nich kratki na zaznaczenie wybranej odpowiedzi. Aby głosowanie zostało uznane za ważne, musi wziąć w nim udział powyżej 30% uprawnionych do głosowania.

Czytaj również

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~??? 23-04-2012 16:48
Nie wydaje sie wam,ze coś za łatwo i szybko się zgodzono na to referendum...nic im nie przeszkadza jak w sprawie referendum o szkołach?Czy radni tacy pewni swego czy jest jakiś haczyk w tym wszystkim?
~Zako 23-04-2012 17:00
Wszystko zalezy od spoleczenstwa,czy obecna rada jest odpowiednia,do sytuacji panujacej w Walbrzychu. Obraz miasta jaki jest ,kazdy widzi i to od ludzi zalezec bedzie,czy dalej miasto pograzac sie bedzie w biedzie,czy tez wyjdzie na prosta.
~Froncek 23-04-2012 17:01
A co na to pani Nadradna Sprytula- zgodzila się? Tak mi się nie wydaje, Wiem co piszę.
~wałbrzyszanin 23-04-2012 17:21
W złym czasie zrobiono to referendum. Niepotrzebnie zbiegło się ono ze "szkolną aferą". W tym momencie grono osób będzie miało problem, jak zagłosować i po prostu oleje sprawę. Ja sam będę miał problem, ale na referendum pójdę, aby publiczne pieniądze nie poszły w błoto. Chodzi o to, że ogólnie byłbym za odwołaniem rady, bo grono osób to zwykłe nieroby i osoby z niejasną przeszłością... Ale w tym momencie, jeśli oddam głos na odwołanie rady, to będzie to równoznaczne, że potępiam ich za likwidację szkół, a uważam to za dobrą decyzję. Dlatego szkoda, że pod referendum o odwołanie rady, kryje się tak naprawdę chęć "zemsty" za likwidowane szkoły... Miejscy radni - tym razem z mojej strony się Wam upiecze. Jak byłoby w innych okolicznościach, jedyną moją decyzją byłby głos za odwołaniem rady.
~ 23-04-2012 18:46
wielka kupa z takich NOWYCH wyborów wyniknie, jak do nich dojdzie oczywiście. Na kogo zagłosujecie?, kto będzie na listach?, ile wódy zostanie rozdane? nie wiecie? to wam powiem; zagłosujecie na tych samych osłów nie mających minimalnej wiedzy na tematy związane ze sprawami miasta i samorządu ( np. m..., pierwszy z brzegu) bo nie będzie nikogo innego na listach, nawet jeśli jakimś cudem pojawią się inni to i tak żule zagłosują na kogo trzeba za kielicha. Żeby coś zmienić w naszym mieście to trzeba by było zakazać kandydatury i pracy jakiejkolwiek związanej z samorządem 99% obecnych radnych.
~Wałbrzyszanka 23-04-2012 19:22
A ja z całą odpowiedzialnością pójdę na referendum i zagłosuję za odwołaniem Rady Miejskiej. Z przykrością obserwuję, co dzieje się z naszym miastem. I biję się w pierś i chylę głowę, bo jako jedna z tych 60% z 40% frekwencji w wyborach prezydenckich głosowałam na p. Szełemeja, wierząc w cudowne ocalenie mojego miasta! Moja wina! Panu prezydentowi pomyliło się miasto jako budynki z miastem należącym do mieszkańców. Zamiast dbać o interes społeczny, dba o wizualny aspekt miasta, tj Stara Kopalnia, GDK, itp., tylko jakoś nie dostrzegam w tym uzdrowienia i poprawy bytu mieszkańców. To jeszcze nie ten czas. A najgorze w tym, że nasza władza uchwałodawcza zamiast podejmować decyzje zgodne z wolą mieszkańców, ślepo realizuje zamiary władzy wykonawczej bez analizy, bez wglądu w sytuację, ślepo...
~Jestem za 23-04-2012 20:02
Na referendum nie musiała się zgodzić Rada Miejska. To jest w kwestii Komisarza Wyborczego. Radni bezradni są tylko maszynką do głosowania, nie mają swojego zdania, nie umieją nic wymyślić, wydają publiczne pieniądze źle, myślą tylko jak tu wziąść kredyt.
~do ??? 23-04-2012 20:08
Rozwiązanie zagadki jest banalne: to referendum nie podlegało pod głosowanie Rady Miasta. Dlatego bez problemów. W tym drugim niestety oni decydowali o przyjęciu wniosku, a że nie jest im po drodze z demokracją, zabanowali najgłupszymi sposobami. Ale spokojnie, właśnie składamy sprawę do sądu i mamy nadzieję obronić również to drugie referendum. Prawnicy wyśmiali opinię radcy urzędu - pani Majewskiej...
~Okręgi 1 mandatowe !! 23-04-2012 20:14
Według nowego Kodeksu Wyborczego to wybory będą jednomandtowe. Czyli okręg wyborczy liczy od 500 do 3000 mieszkańców w uzasadnionych przypadkach może liczyć mniej niż 500 wyborców. Więc nie będzie żadnych list, żadnych partyjnych jedynek . Będziecie wybierać Radnego praktycznie z dwóch trzech ulic . Więc Rada może być ,,wywrócona do góry nogami" W interesie wszytkich Radnych i Partii (PiS) jest aby do wyborów nie doszło !!!! Zniknie partyjniactwo z Rady Miasta bo nie będzie list i tych du.....w jedynek !!! I jedna posłanka nie będzie mczuła wazelinki w czułym miejscu od lizusów !!
~alfa 23-04-2012 21:13
Oczywiście idę na referendum ,zagłosuję za odwolaniem tej skompromitowanej rady!!!
~podatnik 23-04-2012 21:13
brawo! każdy radny powinien złożyc sprawozdanie ze swojej działalności i być poddany ocenie w połowie kadencji, aby nikt nie myslał, że można brać comiesięczna dietę przez cztery lata za zajmowanie ciepłego stołka.
~~~~~~~ 23-04-2012 21:45
Sprytula to błysneła inteligencją TV ile razy to oglądałem to pękałem ze śmiechu.Majewska druga brak kontroli nad emocjami tragedia i kompromitacja.
~Jajacek 23-04-2012 21:46
No cóż pytanie było tak proste, że nawet ten inteligentny inaczej komitet nie był go w stanie ..........
~Exit 23-04-2012 21:50
poczytaj przepisy, nowe wybory beda według starych zasad, kodeks nie dziala jeszcze w tej kadencji!!!
~Juri 23-04-2012 21:52
M.ała Mi jest przekonana że będzie niska czy też nie wystarczająca frekwencja. Chciałabym/chciałbym żeby było inaczej. Wtedy mina M.ałej Mi byłaby bezcenna.
~ADAŚ 23-04-2012 21:56
Co mam dzięki nowym władzom albo czego nie mam. Nie mam autobusu nr 4, który zawoził dziecko z Rusinowej na Podzamcze, nie będę miał szkoły w rejonie. Syf na przystanku w Rusinowej jest jak był. Oświetlenia na Noworudzliej nie ma za to strefa świeci
~sonia 23-04-2012 22:22
Wygrana jest tylko bitwa... a wojna jeszcze nie. Teraz przed nami orka na ugorze tzn. przekonywanie Wałbrzyszan do pójścia na głosowanie... a to prawie syzyfowa praca. Jest jednak szansa, iż frekwencja będzie taka jak wymagana, aby referendum było ważne. Trzeba zaprosić - na zasadzie pospolitego ruszenia - wszystkie środowiska społeczne, związki zawodowe itp. itd. "Hej kto Polak na bagnety !!!"
~do Exit 23-04-2012 23:38
Jesteś w błędzie. Jeśli referendum się uda - będą nowe wybory na okres dwóch lat, a nie powtórzone. Wskutek tego będą to jednomandatowe wybory, bo grodzkości Wałbrzych nie odzyska za 2 miesiące - choć Szełemej 10 miesięcy temu mówił, że to sprawa tygodni...
~wałbrzysznin 24-04-2012 7:11
Drżyjcie!!! Maroszowa, Szełemeje, Krzyżowskie etc. wałbrzyszanie was rozliczą! wylądujecie na śmietniku historii do tego w niesławie... PROSZĘ WSZYSTKICH, KTÓRZY TO CZYTAJĄ, NAMAWIAJCIE WSZYSTKICH WOKÓŁ SIEBIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W REFERENDUM. MOŻE W KOŃCU COŚ SIĘ UDA W TYM CHORYM MIEŚCIE?
~do Okręgi 1 mandatowe 24-04-2012 7:12
W przypadku przyspieszonych wyborów, odbędą się one jeszcze wg starej ordynacji wyborczej, dopiero te w 2014 będą na zasadzie okręgów 1 mandatowych.
~do wałbrzyszanina 24-04-2012 7:18
Faktem jest, że to likwidacja szkół przelała czarę goryczy. Ale jeśli radni podjęli takie decyzje ze względu na czynnik ekonomiczny, to ten fatalny stan naszego miasta jest zasługą ich decyzji. Dlatego referendum jest krokiem, który ma podsumować całokształt działań tych osób, jak sam piszesz, z niejasną przeszłością. Nas bardzo boli, że nie liczy się interes publiczny, tylko ineteresik radnego. Szełemej kupił większość fuchami w spółkach miejskich, komisjach itp. Głosują jak chce, poodwracano role: to prezydent jest władzą wykonawczą, a rada uchwałodawczą, w praktyce u nas jest odwrotnie. Bez problemu głosują nierealny budżet, podczas gdy nie ma nawet kredytu na megalomańskie inwestycje typu Stara Kopalnia, GDK i Aqua Zdrój. To jest skandal, aby skupiać się tylko na wizerunku miasta,
~do wałbrzyszanina 24-04-2012 7:23
a likwidować szkoły, czyli niszczyć podstawy, niezbędne do funkcjonowania. Stara Kopalnia nie będzie nawet miała wymiaru komercyjnego, pakuje się w nią grube miliony, a do szkół mają pretensje, że nie zarabiają! Ta rada narobiła mnóstwo złego w wymiarze finansowym miasta. Nie tylko szkoły się tu liczą. Siedzę w tym temacie od kilku miesięcy i jestem zdruzgotana naszymi radnymi. Sposób, w jaki traktują mieszkańców to skandal. Gdyby były protesty innych środowisk, w innych ważnych dla Was kwestiach, też Was tak potraktują. Należy sobie odpowiedzieć, czy zgadzamy się na to, czy jednak chcemy mieć nad własnym życiem i miastem choć minimalną kontrolę. To wybór każdego z nas. Dlatego polecam głosowanie na referendum - w zgodzie z własnym sumieniem. Pozdrawiam!
~do ~ 24-04-2012 7:35
To zależy od podejścia: nie tylko żule obdarowani przez kandydatów pobiegną głosować. Wiele osób głosowało dotychczas "z polecenia" znajomych, albo na 1 na listach, bez sprawdzania kim są te osoby na plakatach. Tymczasem od grudnia nasi radni przestali być anonimowi, mogliśmy też zaznajomić się z realizacją ich programów wyborczych. Kampania też ma służyć pokazaniu tych osób i schematów. Myślę, że to unikalna szansa, aby ludzie świadomie zagłosowali, zamiast brać radnego, czy partię "z całym dobrodziejstwem inwentarza". Napsuli krwi nie tylko rodzicom, spójrzcie, co wyrabiają z całym miastem... Wałbrzyskie PO z pewnością nie ma się już tak dobrze. Podobnie wymiar określenia "niezależny" w przypadku kandydata: Szełemej, Szpur, Romańska, sympatycy prezydenta, usunięci z SLD...
~Rozalia 24-04-2012 7:37
A czy mu "soniu" z Klubu Rodziny Radia Maryja Ojca Rydzyka też możemy się wypowiedzieć na tym reflektarzu? Jeżeli tak, to przyjdziemy zaraz po niedzielnej Sumie.
~do Jajacka 24-04-2012 7:47
Cóż, gdybyś miał pracować nad wnioskiem, zdziwiłbyś się, ile zachodu trzeba, by do pytań nikt nie przyczepił się proceduralnie. Zrobiliśmy wersję optymalną, ale Urząd Miasta banuje wszystko, co ma wymiar społeczny. Skoro miałeś lepsze pomysły, a temat Cię interesuje, mogłeś nam pomóc, może byś tego nie s... Krytykanci zazwyczaj nie splamili się pracą nad daną inicjatywą, za to maja mnóstwo do powiedzenia, nie wiedząc jak to wszystko wygląda. g mnie to nie komitet jest inteligentny inaczej, bo ci ludzie chcą oddać ważne decyzje w ręce wałbrzyszan, wszystkich - nawet Twoje. To osoby, które wolą, aby garstka karierowiczów, w imię własnych interesów, niszczyła to miasto, np. likwidując dzieciom dobre szkoły.
~ 24-04-2012 9:10
tyle pitolenia a jestem ciekawy frekwencji. Jak bedzie powtórka z referendum w sprawie Mobruku i wody ? Znowu kasa wyrzucona w błoto?
~nudy 24-04-2012 9:37
buaaaaaaaaa...ide spac same nudy...frekwencja bedzie 2,3%
~do ~ 24-04-2012 9:38
jeśli martwisz się, ze kasa pójdzie w błoto, to pójdź i zagłosuj, inaczej pójdzie przez Ciebie, bo Tobie oddajemy głos w sprawie rady miejskiej. proste.
~ja 24-04-2012 11:10
wspieram Wasze referendum ! nie jestem walbrzyszanka ale czesto tu zagladam i zawsze zastanawiam JAK TO MOZLIWE by tak piekne miasto bylo taka ruina ? to nie jest sprawa tylko zamknietych kopaln na ktore wygodnie jest zrzucic odpowiedzalnosc, jest dziesiatki miast w Polsce gdzie pozamykano przemysl a jednak nie ma az takiego upadku. to wydaje sie prawdziwe ze ludzie nie podchodza do tego co robia z sercem, zagubila im sie spoleczna odpowiedzialnosc, albo nigdy jej nie mieli ... WALBRZYSZANIE glosujcie ! to w tym miescie zacznie sie odnowa ktora przejdzie przez cala Polske ! wiem to
~ 24-04-2012 11:13
byłem na referendum w sprawie cen wody. I co z tego mam? Marna frekwencja 18%. Jaki z tego wniosek? Wszyscy chcą płacić drogo za wodę i tolerują Mobruk. Więc ja mam gdzieś czy odwołają tą rade czy nie i nie mam zamiaru tracić czasu na jakieś gó....ne referendum!
~ 24-04-2012 11:17
Odwołać aby następnie wybrać (znowu kto ma więcej alkoholu i drobnych) tych samych ludzi - ja naprawdę nie widzę w tym sensu. Mam tylko jedno pytanie czy gdy "Nowa Rada" utrzyma decyzję o likwidacji szkół to ponownie będziecie chcieli ją odwołać. Nie oszukujmy się obecna Rada wcale nie jest dobra (ale sami takich ludzi wybraliśmy) ale decyzja odnośnie szkół była słuszna.
~tołdi 24-04-2012 11:24
Zdaje się, że są następni chętni do władzy. Ale stare wygi się nie dadzą, to pewne!
~ 24-04-2012 11:27
Odwołać aby następnie wybrać (znowu kto ma więcej alkoholu i drobnych) tych samych ludzi - ja naprawdę nie widzę w tym sensu. Mam tylko jedno pytanie czy gdy "Nowa Rada" utrzyma decyzję o likwidacji szkół to ponownie będziecie chcieli ją odwołać. Nie oszukujmy się obecna Rada wcale nie jest dobra (ale sami takich ludzi wybraliśmy) ale decyzja odnośnie szkół była słuszna.
~ja 24-04-2012 11:48
wspieram Wasze referendum ! nie jestem walbrzyszanka ale czesto tu zagladam i zawsze zastanawiam JAK TO MOZLIWE by tak piekne miasto bylo taka ruina ? to nie jest sprawa tylko zamknietych kopaln na ktore wygodnie jest zrzucic odpowiedzalnosc, jest dziesiatki miast w Polsce gdzie pozamykano przemysl a jednak nie ma az takiego upadku. to wydaje sie prawdziwe ze ludzie nie podchodza do tego co robia z sercem, zagubila im sie spoleczna odpowiedzialnosc, albo nigdy jej nie mieli ... WALBRZYSZANIE glosujcie ! to w tym miescie zacznie sie odnowa ktora przejdzie przez cala Polske ! wiem to
~ 24-04-2012 11:54
trzeba pojsc dla zasady, zeby pokazac, ze radni zostali wybrani przez nas mieszkancow i to oni sa dla nas, a nie odwrotnie za to maja placone z naszych podatkow nie wykonuja swojej pracy spolecznie. amy juz przyklad rzadow gdzie podnosilo sie raczke i przyklepywalo i co mamy no wlasnie ruine, zapasc finansowa, a winni maja sie nadzwyczaj dobrze cieple nowe stoleczki, pieniazki i spokojne zycie zyc nie umierac. Negatywne wypowiedzi wiadomo tych co moga duzo stracic.
~kkkkk 24-04-2012 12:08
lepiej doktorka odwołajcie, w koncu to on wszystkich trzyma pod pantoflem
~ja 24-04-2012 12:43
Prezydent jest od sierpnia, a Walbrzych wyglada jak wyglada wlasnie takze przez nieudacznictwo radnych i ich ukladow trawjacych od lat, nawet on sobie z tym sam nie poradzi bo na te uklady jest ODWOLAC RADNYCH ktorzy sa mackami osmiornicy a zeby to runelo MUSZA OBUDZIC SIE WSZYSCY WALBRZYSZANIE i poczuc odpowiedzialnosc za swoja przyszlosc nie tylko wybierajac rozsadnie nowych radnych ale czynnie uczestniczac w zyciu miasta wspolpracujac
~Roman 24-04-2012 13:20
Kto nie pójdzie na referendum to młot i tepy muł.
~prezentacja radnych na przykładzie 24-04-2012 14:17
Być może nie jest znana Radnemu data wstąpienia PL do UE, ani fakt że zarówno Piaskowej Góry ani Zamku Książ nie zbudował Pan Prezydent. Jednak do myślenia daje mu fakt, że przez ostatnie 4 lata uszczuplił się jego elektorat o jakieś 150 głosów. Sprawy mieszkańców załatwia nie podczas posiedzeń Rady Miejskiej poprzez interpelacje i zapytania, a bezpośrednio idzie z problemami do Prezydenta. Podsumowując 'magister od fikołków' jest dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ale nie jest byle jakim dyrektorem, dzięki niemu i jego załodze jest to wg rankingu stworzonego chyba przez samego zainteresowanego jedna z 3 najlepszych agencji w PL. By żyło się lepiej.
~prezentacja radnych na przykładzie 24-04-2012 14:18
Stanowisko w sprawie wałbrzyskich szkół – od początku do końca za LIKWIDACJAMI. Choć nigdy nie brał udziału w spotkaniach ze środowiskami szkolnymi i poszczególnych szkół nie odwiedził, a nawet miał problemy ze wskazaniem, w jakich dzielnicach się mieszczą. W wywiadach sugerował, że bardziej niż szkoły, potrzebna jest ścieżka rowerowa wokół Podzamcza, bo to tam mieszkają ludzie, którzy płacą podatki i „należy im się coś więcej niż toaleta w mieszkaniu”. Wprowadzał w błąd opinię publiczną, mówiąc, że PSP 31 należy zamknąć, gdyż uczęszczają do niej dzieci z Gminy Walim, która nie ponosi związanych z tym kosztów. Gmina Walim odprowadza do W-cha całą subwencję idącą za tymi dziećmi, pokrywa koszt pobytu dzieci w oddziałach „0” oraz w przedszkolu Bajka, w całości organizuje i finansuje dowozy
~prezentacja radnych na przykładzie 24-04-2012 14:19
uczniów. Wskazując „problem Gminy Walim”, głosował za likwidacją, jednocześnie przychylając się do propozycji zawartych w projekcie sieci szkolnej, aby dzieci z Gminy Walim nadal spełniały obowiązek szkolny w Wałbrzychu, w Gminnym Zespole Szkół nr 2. Na sesjach RM z udziałem rodziców, zachowywał się w stosunku do nich arogancko i niegrzecznie, na korytarzu nazywał ich hołotą, twierdził, że czuje się jak na jarmarku wiejskim. Obrońców szkół oskarżał o hucpę i szerzenie „pajdokracji”. Podczas wyborów samorządowych w 2010r., startując z okręgu nr 1 (19 711 osób uprawnionych do głosowania), na 8 619 możliwych głosów, zdobył 345. W rankingu o najgorszym radnym pobił swój rekord i zdobył niekwestionowane 1 miejsce, zdobywając 8243 głosów internautów, czyli
~prezentacja radnych na przykładzie 24-04-2012 14:21
niemal tyle, co ogółem oddano na wszystkich kandydatów w okręgu nr 1 :) PYTANIE do wałbrzyszanina: czy naprawdę sądzisz, że to "zemsta za szkoły"? Spójrz szerzej, tak jak my. Pozdrawiam!
~ 24-04-2012 16:41
doskonaly przyklad i tak wlasnie nie tylko radni, ale rowniez mieszkancy, ktorzy popieraja likiwidacje szkol maja dokladnie takie samo pojecie co ten radny. Ja nie mam dzieci w wieku szkolnym, ale tez mi sie to nie podoba, ze chce sie robic oszczednosci dla mnie smieszne kosztem najmlodszych. Prezydent rzadzi od sierpnia, ale radni sa juz kolejna kadencje gdzie byli wczesniej, ze pozwolili na taka ruine naszego miasta wiec tym bardziej referendum jest wrecz wskazane. To nie tylko zemsta za szkoly to za caloksztalt kilku lat szkoly tylko spowodowaly, ze czara goryczy sie wylala.
~ 24-04-2012 16:52
moge być młotem i tepym mułem a na referendum nie pójdę. Mnie podobnie jak kolege z 11:13 bardziej interesowało referendum w sprawie wody. Wszyscy płakali, że drogo i prawie nikt nie był głosować bo cięzko ruszyć cztery litery z domu. Najważniejsze usiąść przed monitorem i stękać ile wlezie. Wszyscy płaczą o ten Mobruk. I co? Sytuacja tak jak z wodą bo to było to samo referendum! Mogliście coś zrobić w tym temacie wystarczyło pójść i zagłosować. I kto z was był? Nieliczni czyli te marne 18%. I ja mam teraz iść głosować bo wy tak chcecie? Czy jak ktoś tu napisał "dla zasady"? Odwołujcie sobie jak chcecie. Moja sprawa została przez was olana więc ja teraz zrobie to samo z waszą sprawą. Amen
~do Amena 24-04-2012 18:57
Świetne podejście-oni nie poszli w sprawie wody,to ja też nie.Pogratulować.Z takimi jak TY to nigdy nie wyjdziemy z bagna.Powodzenia!
~ 24-04-2012 21:25
dla mnie bagnem jest patologia z ceną wody ! Wody za którą płacą wszyscy! Jeżeli w takiej kwestii nie można uzyskać w mieście 30% niezadowolonych, którzy pójdą zagłosować to co Ty chcesz tu osiągnąć? Nie pójdę na to referendum tez z innego powodu. Nie widzę szans poprawy jeżeli doszło by do zmian w radzie. W tym mieście już wielu rządziło i co teraz mamy? Co Ty myslisz, ze obecna sytuacja to tylko wina Szełemeja czy też Kruczka? To się zaczęło już wcześniej! Komuna też już miała swoje 5 minut i co zrobiła? Przypomnieć Ci afery związane z wiaduktem-widmo na obwodnicy czy też spółką PRIM ? Ciągle te same gęby walczą o stołki więc co ma się tu zmienić? I walczą tylko o stołki, mając głęboko w powazaniu swoich wyborców. Naobiecywać to każdy potrafi, tylko kto to później spełni?
~ 24-04-2012 22:33
zgadzam się ludzie olali truciciela naszych dzieci bliskich, olali drogą wodę,a teraz referendum o odwołanie rady? I co to zmieni? Szkół i tak nie będzie,Mobruk hulał dalej będzie a ceny wody pozostaną jakie są ...
~oko 25-04-2012 0:37
"Miasto" Wałbrzych, jego stan, jakość władzy, "prezydent", "(bez)radni" itp. itd. jest takie, a rządzący są na takim poziomie na jakie, jakich zasłużyli sobie mieszkańcy... swoją postawą tzn. aktywnością lub biernością... To, co jest, jest zasługą lub karą dla "szarych" ludzi chodzących po ulicach tego miasta... Wina tych, co rządzą, co są przy władzy jest tylko pośrednia, bo to tzw. "szarzy" ludzi dali władzę władzy. Albo przez zły, nietrafiony wybór albo przez zaniechanie tzn. siedzenie w domu zamiast czynnego wybierania...
~oko c.d. 25-04-2012 0:38
Reasumpcja jest taka, że zacofana cywilizacyjnie wałbrzyska społeczność jest jeszcze na tyle zacofana, iż nie potrafi korzystać ze zdobyczy demokracji... Po prostu na demokrację w Wałbrzychu jest za wcześnie, gdyż większość mieszkańców ma mentalność pańszczyźnianych chłopów w ustroju wczesnofeudalnym... A ten protest... no cóż bunty chłopskie od czasu do czasu się - w feudalnej przeszłości - też zdarzały !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group