Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5860
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Regulują Szczawnik

Piątek, 26 czerwca 2020, 6:39
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 9:10
Autor: JAZ
Wałbrzych: Regulują Szczawnik
Fot. JAZ
Pisaliśmy o zmianach w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej, które spowodowane będą zamknięciem ulicy Długiej. Wszystko związane jest z przebudową Szczawnika.

Przebudowa łączy się z przekopem ulicy Długiej, uregulowaniem rzeki w taki sposób, by bezpiecznie mogła sobie płynąć, nie wpływając na budowaną drogę i najbliższą okolicę.
- Otrzymaliśmy od wykonawcy informację, że inaczej się tego nie da zrobić i będzie to największe wyzwanie w trakcie budowy obwodnicy. Zamykamy drogę na około dwa miesiące. Celowo w okresie wakacyjnym, kiedy ruch w mieście jest stosunkowo mniejszy. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, ale inaczej tej budowy nie da się przeprowadzić – mówi prezydent Roman Szełemej.

Sprawa regulacji Szczawnika wiąże się z wieloma pracami technicznymi, które należy wykonać jednocześnie.
- Poza samym korytem, trzeba przebudować kanalizację, elementy elektryczne i najważniejsze maksymalnie zabezpieczyć koryto przed ewentualnymi powodziami. Wiemy już z autopsji oraz z ekspertyz, że mały potok może się szybko zamienić w rwącą niszczącą rzekę. Przebudowa koryta pozwoli nam zminimalizować zbędne ryzyko. Nową drogą będzie przecież dziennie jeździć ponad 20 tysięcy samochodów. Musi być bezpiecznie – dodaje prezydent.

Prezydent dodaje również, że w czasie budowy będzie czasowo możliwy przejazd przez newralgiczny odcinek dla karetek pogotowia.
- Tak długo jak to będzie możliwe utrzymamy tu możliwość przejazdu dla karetek pogotowia, które często dowożą nam pacjentów z tamtego regionu – tłumaczy Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

6
46%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group