Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 3283
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Reja i Ludowa poczekają

Czwartek, 23 marca 2023, 7:26
Autor: PAW
Wałbrzych: Reja i Ludowa poczekają
Fot. ilustracyjne
Mieszkańcy ulic Reja i Ludowej czekają na gruntowny remont nawierzchni już wiele lat. I jak informuje prezydent Roman Szełemej, będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo głęboki remont w najbliższych latach nie jest planowany.

Ulice Reja, Ludowa czy Chałubińskiego były niejako zapleczem budowy obwodnicy i bardzo mocne ich eksploatowanie w okresie budowy Europejski, doprowadziło do tego, że stan tych ulic niepokoi okolicznych mieszkańców, a także kierowców poruszających się tymi ulicami. Ulice te wymagają bardzo głębokiej przebudowy, podobnej do tej obecnie realizowanej przy ulicy 1 Maja w dzielnicy Sobięcin.

- To są tereny pogórnicze i wymaga to gigantycznego wysiłku finansowego i potrwałoby pewnie 2-3 lata - mówi prezydent Roman Szełemej. - Podjęliśmy decyzję, że stan nawierzchni na tych ulicach będzie poprawiany na bieżąco.

Zdaniem prezydenta Szełemeja, głęboki remont należy odłożyć w czasie na co najmniej kilka lat, bo spodziewane utrudnienia pogórnicze mogłyby zdecydowanie wydłużyć modernizację tych ulic i sparaliżować tę część miasta. Naprawy bieżące mają w zupełności wystarczyć do bezpiecznego korzystania z tych dróg.

Twoja reakcja na artykuł?

6
12%
Cieszy
7
14%
Hahaha
1
2%
Nudzi
4
8%
Smuci
6
12%
Złości
26
52%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group