Czytających: 3568

Wałbrzych: Rekordowa wygrana

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 8:48
Aktualizacja: 8:58
Do zwycięstw w rozgrywkach klasy A piłkarzy Górnika Wałbrzych już zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale wygrana 18–0 robi wrażenie.

W takich rozmiarach wałbrzyszanie pokonali Orła Witoszów. Już do przerwy było po meczu, bowiem po czterech trafieniach Chajewskiego, dwóch Sobiesierskiego, trzech Krawczyka, jednym Rzeszotki i jednym Michalaka, Górnik prowadził 11-0. W drugiej połowie piłkarze Górnika dokończyli dzieła zniszczenia i zaaplikowali rywalom jeszcze siedem goli. Tym razem do bramki Orła trafiali: dwa razy Smoczyk i Orzech i po razie Biskup, Sobiesierski, Chajewski.

Orzeł Witoszów - Górnik Wałbrzych 0-18 (0-11)

Orzeł: Dębowski - Szymczyk, Dolinny, Szczelina, Marek Ostaszewski, Furmankiewicz, Marcin Ostaszewski, Fijałkowski, Maruszek, Duchniewicz (46' Krystian Nerka), Kamil Nerka

Górnik: Walusiak (46' Brzeziński) - Krawczyk, Biskup, Sobiesierski, Rzeszotko, Rosicki, Smoczyk, Michalak (55' Budzyński), Grudziński (55' Sowik), Orzech, Chajewski.