Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2426
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Rekordowe wyniki w WRC 2017

Wtorek, 5 września 2017, 10:57
Autor: PAW
Głuszyca: Rekordowe wyniki w WRC 2017
Fot. organizatorzy
Tegoroczna edycja Waligóra Run Cross sprzyjała biciu rekordów.

Sprzyjające warunki atmosferyczne – dobra wilgotność powietrza i przyjazna wysiłkowi temperatura sprawiły, że na obu dystansach - 53 km i 25 km biegło się lepiej niż w ubiegłym roku. Rekordy tras ultramaratonu i półmaratonu w sobotę 2 września 2017 r. zostały poprawione!

Czech ONDŘEJ PENC ukończył ULTRA WRC (53 km) z rewelacyjnym czasem 5:04, a tym samym poprawił ubiegłoroczny rekord 5:05, który należał do Hiszpana Nuneza Álex Martineza. Również wśród kobiet Turczynka AYSEN SOLAK, która ukończyła bieg z czasem 6:43 znacznie poprawiła ubiegłoroczny rekord trasy 6:57 należący do Malwiny Jachowicz z Wrocławia.

Podobna sytuacja miała miejsce w biegu na dystansie HALF. Czech PAVEL BRÝDL ukończył bieg z czasem 1:58 i poprawił ubiegłoroczny rekord o 14 minut. Natomiast KINGA JURCZYK przebiegła 25 km w czasie 2:32 i tym samym poprawiła dotychczasowy rekord o 9 minut.

Prawie 200 zawodników zmierzyło się z dystansem WRC 2017, wielu z nich pojawiło się w Głuszycy ponownie i poprawiło swoje życiówki. Dziękujemy wszystkim biegaczom górskim za udział w tegorocznych zawodach i zapraszamy za rok.

Burmistrz Głuszycy Roman Głód oraz Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz ze Stowarzyszenia Waligóra Run Cross składają szczególne podziękowania dla wszystkich wolontariuszy, którzy wsparli organizatorów biegu. Serdeczne podziękowania dla Gminy Mieroszów i burmistrza Marcina Raczyńskiego oraz sponsorów i partnerów WRC, a są nimi: Faurecia Wałbrzych S.A. Zakład Struktur, Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o. Wałbrzych, Wodociągi Wałbrzych, John Cotton Europe Sp. z o.o. , Nadleśnictwo Wałbrzych , Hotel Ibis Wałbrzych, Decathlon Szczawno-Zdrój, Dental Aesthetics Nelson, Radio Wrocław, Willa Kwiaty Polskie Jedlina -Zdrój, Restauracja „Gościniec Sudecki” z Głuszycy. Podziękowania dla pracowników Centrum Kultury-MBP, Urzędu Miejskiego w Głuszycy, Dyrekcji i pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, OSP w Głuszycy Górnej, funkcjonariuszy policji Komendy Miejskiej w Wałbrzychu oraz dla Stowarzyszenia Ekipa Rozkręt.

Wyniki II WRC:
ULTRA - http://www.pomiarownia.pl/imprezy_wyniki1.html?impreza=7
HALF - http://www.pomiarownia.pl/imprezy_wyniki1.html?impreza=6

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group