Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 1678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Rekordowy Bal Charytatywny w Jedlinie–Zdroju

Środa, 9 lutego 2011, 11:13
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Rekordowy Bal Charytatywny w Jedlinie–Zdroju
Uczestnicy balu
Fot. użyczone
Już po raz szósty w Jedlinie – Zdroju odbył się Bal Charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na fundusz stypendialny dla najzdolniejszych uczniów jedlińskich szkół.

Organizatorem jak co roku było Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju oraz Burmistrz Miasta. Dzięki uprzejmości właściciela, goście tradycyjnie bawili się w pięknych wnętrzach Pałacu w Jedlince.

Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli świata polityki, przedsiębiorców i samorządowców. Witając uczestników balu, gospodarze wręczali kotyliony, które ręcznie na tę okazję, przygotowała młoda jedlińska artystka – Asia Kułakowska. Oprawę muzyczną balu zapewnił znakomity duet muzyczny, a menu jedlińska restauracja „Charlotta”. O północy na sali balowej, pojawiła się Biała Dama z ogromnym tortem, ufundowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju.

Aukcje, jak co roku, prowadzili Gospodarze Balu. Największą cenę osiągnął egzemplarz Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z własnoręczną dedykacją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Ofiarodawcą była, obecna na Balu, Poseł Katarzyna Mrzygłocka. Szczęśliwym nabywcą został Eugeniusz Orłowski – Prezes Firmy „O&S Computer-Soft”. Niemniejszym zainteresowaniem cieszyły się obrazy lokalnych artystów, a także przygotowana przez Włodarza Miasta Nalewka Orpel’s Drink. Wśród licytowanych przedmiotów znalazł się wydany na tę okoliczność złoty znaczek Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju, oryginalna waza ceramiczna z XIX w. oraz płyty Janusza Radka z autografem muzyka. Uczestnicy balu mogli przez cały czas brać udział w loterii fantowej, na którą fanty przekazali rodzice uczniów jedlińskich szkół.

Atmosfera balu sprzyjała aktywności i hojności bawiących się gości. Wszystkie eksponaty zostały sprzedane i zasiliły fundusz stypendialny rekordową kwotą ponad 46 tys. zł, które to pieniądze zostaną przeznaczone dla uczniów jedlińskich szkół, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, sporcie, rozwijają talenty artystyczne jak również dla tych uczniów, którzy dzięki swojej aktywności promują i rozsławiają uzdrowiskową gminę.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group