Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: Koncert Trzech Kultur w Jedlinie–Zdroju

Wtorek, 13 października 2015, 6:20
Aktualizacja: Środa, 14 października 2015, 21:45
Autor: organizatorzy
REGION, Jedlina Zdrój: Koncert Trzech Kultur w Jedlinie–Zdroju
Fot. organizatorzy
Jednym z ważniejszych wydarzeń organizowanych cyklicznie w Jedlinie–Zdroju jest Koncert Trzech Kultur – impreza, mająca na celu popularyzację pieśni chóralnej oraz edukację poprzez poznawanie bogactwa kulturowego pieśni chóralnych wywodzących się z tradycji katolickiej, prawosławnej i ewangelickiej.

Tym razem koncert będzie mieć miejsce w dniu 17 października 2015 roku o godz. 18.00, w odrestaurowanym zabytkowym Kościele przy ul. Jana Pawła II. Kolejna – ósma edycja Koncertu Trzech Kultur odbędzie się już tradycyjnie pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa prof. dr hab. Ignacego Deca - Ordynariusza Świdnickiego.

Walory kulturowe tego niewątpliwego wydarzenia docenione zostały również poprzez dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2015. Partnerem Koncertu jest TAURON Dystrybucja Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie.

Na tegoroczny program złoży się występ żywiołowego i dynamicznego Chóru Gospel Joy z Poznania, wykonującego muzykę gospel w języku polskim i angielskim. Chór ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć, jak m.in. w 2013 r. roku półfinał TVN Mam Talent czy towarzyszenie znanym artystom. Dodatkową atrakcją koncertu będzie też gościnny występ współpracującej z chórem Natalii Niemen, której osobowość i głos należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Serdecznie zapraszamy 17 października na godz. 18.00. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group