Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina Zdrój: „Błękitne paliwo” – pilotażowy program w Jedlinie–Zdroju

Czwartek, 15 października 2015, 9:00
Autor: red
REGION, Jedlina Zdrój: „Błękitne paliwo” – pilotażowy program w Jedlinie–Zdroju
Fot. UM Jedlina Zdrój
We wtorek 13 października burmistrz Jedlina–Zdroju podpisał porozumienie z Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu o przystąpieniu gminy do pilotażowego programu ograniczenia niskiej emisji poprzez spalanie bezdymnego paliwa „Błękitny węgiel”.

Celem programu jest sprawdzenie w warunkach rzeczywistych wpływu spalania „Błękitnego paliwa” na ograniczenie niskiej emisji. Jedlina-Zdrój otrzyma nieodpłatnie do testowania 400 ton bezdymnego węgla.

Program skierowany jest przede wszystkim do mieszkańców strefy uzdrowiskowej A i B miasta (od ulicy Wałbrzyskiej aż do Placu Zwycięstwa w stronę wiaduktów).

Warunkiem udziału w programie jest użytkowanie pieca, piecokuchni, pieca kaflowego, kotłów c.o. itp. z ręcznym zasypem paliwa stałego oraz podpisanie deklaracji udziału w programie będącej równoczesną akceptacją regulaminu programu.

Każdy kto zgłosi się do programu i wypełni deklarację otrzyma nieodpłatnie węgiel ponosząc jedynie koszt transportu ze składowiska opału P.H.U. Tomalik przy ulicy Kłodzkiej do swojej posesji. Ilość otrzymanego opału będzie wynikało z liczby mieszkańców, którzy przystąpią do programu.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych mieszkańców odbędzie się 27 października br. o godzinie 16:00 w Białej Sali na Pl. Zdrojowym oraz o godzinie 17:30 w Centrum Kultury przy ul. Piastowskiej 13.

Do programu można się zgłosić wypełniając deklarację udziału w programie dostępną w trakcie spotkania oraz w Urzędzie Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group