Czytających: 5529

Wałbrzych: Remis Górnika z Victorią

Niedziela, 12 lipca 2015, 12:53
Aktualizacja: 12:59
Na stadionie na Nowym Mieście piłkarze III–ligowego Górnika Wałbrzych zremisowali z przedstawicielem klasy okręgowej – Victorią Świebodzice 1–1.

W zespole Górnika wystąpił tylko jeden testowany piłkarz, ale za to na murawie pojawił się Marcin Morawski. Wciąż z powodu kontuzji nie mogą grac Mrowiec i Jaroszewski. W zespole Victorii trener Maciej Jaworski testował aż 6 nowych piłkarzy, w tym kilku znanych z naszych boisk – Jaskółowskiego, Traczykowskiego, Pydę, Sobczyka czy Bażyńskiego.

Początek meczu był dość spokojny, ale już w 10. minucie Victoria nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie. Po zespołowej akcji na listę strzelców wpisał się Traczykowski. Górnik osiągnął przewagę, ale miał olbrzymie problemy ze stwarzaniem sytuacji. Wałbrzyszanie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale niżej notowana Victoria świetnie się broniła i dobrze organizowała szyki obronne. W 41. minucie piłka po uderzenie Oświęcimki odbiła się od poprzeczki. W drugiej odsłonie w zespole Górnika na boisku pojawiło się wielu młodych zawodników. Nadal stroną, która miała przewagę, był Górnik i wałbrzyszanie wreszcie dopięli swego w 62. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się niezawodny Orłowski. Górnik chciał ten mecz wygrać, ale mimo kilku szans ta sztuka mu się nie udała.

Górnik Wałbrzych - Victoria Świebodzice 1:1 (0:1)

Górnik: Jarosiński - Orzech, D. Michalak, Sawicki, Krzymiński - Radziemski, G. Michalak, Morawski, Śmiałowski, Oświęcimka - Orłowski oraz Błaszczyk, Surmaj, Rytko, zawodnik testowany, Gawlik, Sobiesierski, Misiak.

Victoria: Jaskółowski - Rosicki, Jędrasiewcz, Niemczyk, Sadowski - Meges, Drąg, Bażyński, Pyda, Traczykowski - Bałut, Juszczyk oraz Struski, Sobczyk, Testowany zawodnik.