Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2190
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remonty ulic Sokołowskiego i Makuszyńskiego

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 kwietnia 2013, 9:00
Aktualizacja: 11:14
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Rozpoczęły się zapowiadane remonty ulic Sokołowskiego i Makuszyńskiego.

Trwa przebudowa ulicy Sokołowskiego.
- Kontynuujemy przebudowę dróg w dzielnicy Piaskowa Góra. To kolejny etap. Ta droga jest bardzo mocno zniszczona, ale trzeba przyznać, że jest kluczowa ze względu na dojazd do szpitala i do ZS nr 4 – mówi prezydent Szełemej.

Wykonawcą tego remontu jest firma POL DRÓG. Wartość robót to 2 miliony 780 tysięcy złotych. Zakładany termin zakończenia prac to koniec czerwca tego roku. Zakres robót obejmuje całkowitą rozbiórkę istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, przebudowę odwodnienia drogi, budowę oświetlenia ulicznego, przebudowę sieci wodociągowej. Wzdłuż przebudowywanego odcinka po stronie wschodniej przebudowane zostaną również miejsca parkingowe. W miejscu dotychczasowych terenów zielonych wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Kolejny remont dotyczy przebudowy ulicy Makuszyńskiego w dzielnicy Piaskowa Góra.
- To już legendarna ulica ze względu na fatalny stan nawierzchni. O tym remoncie mówiło się od lat, ale teraz na pewno zostanie wykonany – mówi prezydent Szełemej.

Wykonawcą robót jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świdnicy. Wartość prac to 950 tysięcy złotych. Termin zakończenia prac to połowa czerwca. Planowana przebudowa obejmuje: wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych jezdni, chodników i zatok postojowych, naprawę kanalizacji deszczowej, remont urządzeń na kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogowego.

W związku z tymi remontami, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu. Zmienił się również układ tras linii komunikacji miejskiej.

Na czas remontu zmianie ulegnie układ trasy linii komunikacyjnej nr 2 i 9. Trasa linia nr 2 z Sobięcina poprowadzona zostanie w dzielnicy Piaskowa Góra ulicami: Długa – Broniewskiego – Kusocińskiego /nowy przystanek/ - Wyszyńskiego - do ul. Broniewskiego /gdzie w miejscu obecnej zatoki parkingowej poniżej skrzyżowania z ul. Sokołowskiego/ utworzony zostanie zastępczy przystanek końcowy i początkowy linii nr 2 oraz 9.

Jeśli chodzi o remont ulicy Makuszyńskiego to droga jest całkowicie zamknięta dla ruchu z wyłączeniem pojazdów mieszkańców Makuszyńskiego.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group