• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 19:20
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4507
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Roboty publiczne

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Wtorek, 17 kwietnia 2012, 16:29
Aktualizacja: 16:30
Autor: PAW
Fot. red
Jak co roku Starosta Powiatu Wałbrzyskiego ustalił strukturę limitów środków Funduszu Pracy przeznaczonych na poszczególne formy aktywizacji zawodowej, z uwzględnieniem kwot przypadających na organizację robót publicznych.

Dla Gminy Boguszów-Gorce łączna wielkość środków w 2012 roku na roboty publiczne wynosi 168.180,00 zł. Po przeliczeniu przyznanych środków, w ramach robót publicznych przewiduje się zatrudnić łącznie 25 bezrobotnych. W wyniku powyższego gmina zamierza wystąpić do Powiatowego Urzędu Pracy w Wałbrzychu z trzema wnioskami tak, aby zapewnić ciągłość robót od kwietnia do listopada. Umowa w sprawie organizowania i finansowania robót publicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami może być zawarta maksymalnie na okres do 6 miesięcy.

28 lutego został złożony pierwszy wniosek na zatrudnienie 13 bezrobotnych w ramach robót publicznych na okres od 2 kwietnia do 31 sierpnia. Drugi wniosek na zatrudnienie 11 osób zostanie złożony w sierpniu na okres od 1 września do 30 listopada. Trzeci wniosek na zatrudnienie 1 bezrobotnego złożony zostanie w październiku na okres jednego miesiąca – listopada.

Obecnie zatrudnionych jest 13 bezrobotnych, w tym 12 osób z wykształceniem podstawowym i 1 osoba z wykształceniem średnim zatrudniona jako pomoc administracyjna.

W ramach robót publicznych realizowane są przede wszystkim zadania porządkowe na terenie miasta oraz na obiektach sportowych OSiR. Prace dotyczące oczyszczania będą polegały między innymi na likwidacji dzikich wysypisk, usuwaniu pozostałości po rozbiórkach budowlanych, czyszczeniu rowów melioracyjnych, a także pozimowym sprzątaniu miasta w zakresie nie objętym umową z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej „Sanikom”. Przewidziano również wykonanie renowacji ławek parkowych, latarni miejskich, płotków i słupków z łańcuchami, krat i barier na mostkach oraz renowację wiat przystankowych. Z kolei prace przy zieleni miejskiej obejmą w szczególności utrzymanie terenów zielonych nieujętych w ramach umowy o sprzątanie. Wszystkie prace będą mogły wykonać osoby niewykwalifikowane przy odpowiednim nadzorze.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ovo 17-04-2012 18:10
"Wszystkie prace będą mogły wykonać osoby niewykwalifikowane przy odpowiednim nadzorze" W takim razie po co od każdego fizycznego ostatnio wymagają matury?
~leonid 17-04-2012 18:20
Współczuję tym zatrudnionym, że tylko pozwoli im się liznąć smak pracy. !3 szczęściarzy popracuje 5 miesięcy, 11 już tylko 3 miesiące a jeden szczęśliwiec aż 1 miesiąc. Z wyliczenia miesięcznie powinni z tej kwoty uzyskać aż 1698 zł brutto ale zakładam się o piwo, że zarobią mniej. Takie informacje potwierdzają, że Polska na Psy schodzi i to te bezdomne.
~beti 18-04-2012 0:10
starosta robert ławski SLD! zapamietajmy drodzy mieszkancy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group