Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6055
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rodzinne Domy Fundacji HAPPY KIDS w Wałbrzychu

Sobota, 10 września 2016, 10:58
Aktualizacja: Czwartek, 15 września 2016, 9:43
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Rodzinne Domy Fundacji HAPPY KIDS w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie dwóch nowych Rodzinnych Domów Fundacji HAPPY KIDS. W domach mieszczących się przy ulicach Rodziny Burczykowskich 56 i Józefa Sułkowskiego 29 w Wałbrzychu miejsce znajdzie około 20 dzieci.

Są to pierwsze nie tylko w Wałbrzychu, ale również na Dolnym Śląsku Rodzinne Domy Fundacji HAPPY KIDS, a co za tym idzie wczorajsze, uroczyste otwarcie placówek było jednocześnie inauguracją działalności Dolnośląskiego Oddziału Fundacji HAPPY KIDS. Działająca od 2001 roku Fundacja HAPPY KIDS poza Rodzinnymi Domami prowadzi cykliczne akcje społeczne, takie jak między innymi Przystanek Happy Bus czy piknik lotniczy Rodzina pod Skrzydłami, oraz kampanie społeczne: Przytul-zostań rodzicem zastępczym i Rozlicz Babci PIT a także tematyczne konferencje związane z pieczą zastępczą.

- Otwieramy dwa Rodzinne Domy Fundacji w miejscu dla nas nowym, ale bardzo przyjaznym. Spotkaliśmy się tutaj z bardzo gorącym przyjęciem, z bardzo dużym wsparciem, zarówno ze strony władz samorządowych, urzędów, jak również ze strony mieszkańców, co jest bardzo istotne, ponieważ to pokazuje nam, że każdy rozumie problemy, które dotyczą dzieci i chce uczestniczyć i pomagać w ich rozwiązywaniu. Te dwa domy są początkiem działalności naszej organizacji na terenie województwa dolnośląskiego. Jest to również inauguracja Dolnośląskiego Oddziału Fundacji HAPPY KIDS, czyli pierwszego oddziału który powstaje poza naszym rodzinnym miastem - Łodzią. Oczywiście chciałoby się powiedzieć, że nie chcielibyśmy otwierać takich domów, bo to by oznaczało, że takie domy są niepotrzebne. Ale dopóki one będą potrzebne, będziemy starali się, aby jak najwięcej dzieci mogło wychowywać się w rodzinnych formach opieki, zarówno w rodzinnych domach dziecka jak i w rodzinach zastępczych, ponieważ każda forma rodzinnego wychowania jest dużo lepsza od instytucjonalnej, co do tego nikt nie ma najmniejszych wątpliwości - powiedział Aleksander Kartasiński, prezes Fundacji HAPPY KIDS.

Fundacja działa na rzecz dzieci, których rodzicom ograniczono lub odebrano prawa rodzicielskie. Do tej pory w całej Polsce powstało 10 Rodzinnych Domów Fundacji. Wałbrzyskie placówki są kolejnymi rodzinnymi domami dziecka dołączającymi to tej liczby, a w planach są już następne domy, w tym również w Wałbrzychu. Domy są placówkami opiekuńczo-wychowawczymi typu rodzinnego, w których dzieci mają zapewnioną nie tylko opiekę, ale również wychowanie i kompensację wszelkich potrzeb. Podczas wczorajszej uroczystości nie zabrakło wielu słów podziękowań dla wszystkich osób, instytucji, środowisk, organizacji, sponsorów, przedstawicieli samorządów i lokalnych władz, które przyczyniły się do powstania placówek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group