Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3268
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Szełemej mówi o prezydencie Wrocławia i jego pretorianach

Czwartek, 28 lutego 2013, 11:45
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2013, 13:01
Autor: PAW
Wałbrzych: Roman Szełemej mówi o prezydencie Wrocławia i jego pretorianach
Fot. PAW
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, prezydent Roman Szełemej odniósł się do dążeń Aglomeracji Wałbrzyskiej i pojawiających się wobec niej krytycznych komentarzy.

- Aglomeracja Wałbrzyska jest problemem dla Wrocławia i prezydent Rafał Dutkiewicz mówi już o tym wprost – mówi Szełemej. - Ja nie zamierzam jednak tych uwag przyjmować i będę walczył o szansę rozwoju dla Wałbrzycha i dla Aglomeracji.

Prezydent Roman Szełemej uważa, że projekty Aglomeracji Wałbrzyskiej mają spore szanse na dofinansowanie z UE. Twierdzi też, że środowisko wrocławskie w sposób negatywny odbiera działania Aglomeracji Wałbrzyskiej i podejmowane przez nią kroki, bowiem Aglomeracja stanowi dla Wrocławia konkurencję.
- Wrocław chce, by mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej jeździli na koncerty do Wrocławia, tam robili zakupy i tam się leczyli – mówi Szełemej. - Takie nastawienie Wrocławia do Aglomeracji Wałbrzyskiej jeszcze bardziej mnie mobilizuje do działania i walki o środki finansowe dla naszego regionu. Nie zgadzam się z opiniami prezydenta Dutkiewicza i jego pretorian.

Przypomnijmy, że pretorianie w czasach starożytnych stanowili ochronę dowódców rzymskich

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group