Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2391
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Szełemej na 6. miejscu

Wtorek, 27 września 2016, 17:16
Aktualizacja: Środa, 28 września 2016, 9:19
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Roman Szełemej na 6. miejscu
Fot. PAW
Podczas 7. Kongresu Regionów, jaki odbywał się we Wrocławiu, ogłoszony został ranking Newsweeka 15 najlepszych prezydentów.

W obecności setek samorządowców z całego kraju ogłoszono wyniki Newsweeka. Na prezydentów głosowali sami zainteresowani, a dodatkowe punkty przyznawało jury w składzie: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dr Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich.

W rankingu nie uwzględniono dwóch miast: Wrocławia i Warszawy. Wrocław trzy razy z rzędu wygrywał ranking i prezydent Rafał Dutkiewicz otrzymał honorowy tytuł Superprezydenta. Warszawa tymczasem według organizatorów powinna konkurować z europejskimi miastami.

W tegorocznym rankingu zwyciężył Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Na bardzo wysokim miejscu został sklasyfikowany prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
- Powiem na początek jedno zdanie poważnie. To jest rzeczywiście zespołowy wysiłek, bo żeby w Wałbrzychu, coś się udało, trzeba robić cztery razy więcej niż gdzie indziej w Polsce. A teraz coś żartobliwego - myślę, że na tej scenie brakuje tych dwóch panów, co tak ciągle kopią, kopią i długo jeszcze będą kopać. To chyba oni powinni dostać tę nagrodę - powiedział podczas Kongresu Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group