Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2116
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rosiak z Nowakiem poszli do prokuratora

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 2 marca 2011, 19:03
Aktualizacja: Czwartek, 3 marca 2011, 6:54
Autor: Sven
Longin Rosiak (z lewej) i Ryszard Nowak
Fot. Sławomir Pawlik
Niegospodarność, brak kompetencji i bałaganiarstwo zarzuca Longin Rosiak prezydentowi Piotrowi Kruczkowskiemu i jego służbom. Prokuratura otrzymała już stosowne zawiadomienie.

Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu, radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej Longin Rosiak i Ryszard Nowak, złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta Piotra Kruczkowskiego oraz jego współpracowników.
– Sprawa dotyczy karnych odsetek, które Gmina Wałbrzych musi spłacać Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. Gdyby nie brak kompetencji, niegospodarność i bałaganiarstwo, które panowało w Ratuszu, wałbrzyszanie nie musieliby teraz tracić blisko 2 300 000 złotych. Nie mieliśmy innego wyjścia jak złożyć doniesienie do prokuratury, ponieważ ta sprawa była badana przez Komisję Rewizyjną Rady Miasta pod koniec ubiegłego roku, ale dziwnym trafem rozeszła się po kościach – wyjaśniał Longin Rosiak.

Przypomnijmy, że chodzi o tereny zajmowane przez strefę ekonomiczną. Ziemia ta została przekazana Wałbrzychowi przez Agencję Nieruchomości Rolnych jeszcze w 1997 roku na realizację zadań własnych. Grunty zostały jednak przekazane przez Gminę Wałbrzych Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej Invest –Park. W związku z niedopełnieniem umowy przez Miasto, ANR zażądała kwoty ponad 9 milionów złotych. Odmowa zapłaty spowodowała procesy sądowe i narastające odsetki karne.
- Już pod koniec 2008 roku było wiadomo, że trzeba oddać Agencji Nieruchomości Rolnych ponad 9 milionów. Gdyby władze miejskie zdecydowały się wówczas na taki krok, dzisiaj nie byłoby potrzeby płacenia odsetek. Na wszystko brakuje pieniędzy: na sport, promocję, oświetlenie ulic, ale rządzący lekką ręką pozbywają się 600 tysięcy złotych rocznie – grzmiał Rosiak.

Również radny Ryszard Nowak nie mógł się nadziwić niefrasobliwości władz:
– Codziennie na Białym Kamieniu spotykam ludzi, którym MOPS „pomaga” kwotami rzędu 20 – 30 złotych, a tu 600 tysięcy po prostu znika z miejskiej kasy – ubolewał radny WWS.

Poproszony przez nas o komentarz Piotr Kruczkowski powiedział:
- To kolejna polityczna akcja Longina Rosiaka. Ta sprawa jest znana od co najmniej pół roku i wielokrotnie była wyjaśniana. Zajmowała się nią zarówno komisja rewizyjna jak i inne komisje rady miejskiej. Ta sprawa jest w prokuraturze od wielu miesięcy, złożona przeze mnie przeciwko osobom, które dopuściły do przekazania tych działek w sposób niezgodny z przepisami, przez co gmina poniosła straty finansowe. Ja się nie obawiam prokuratora, bo nie dopuściłem się przekroczenia prawa. Longin Rosiak doskonale o tym wie, ale urządza kolejny show medialny – zakończył prezydent Kruczkowski.

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~wyborca 2-03-2011 19:25
To jest zemsta Rosiaka za to, że go prezydent zwolnił z pracy. Nikt nie chciał takiego głupstwa robić, ani się w to mieszać. Tylko Nowak zgodził się wystąpić w tym duecie. Też mi autorytet. Gdzie on był w 1996 i 1998 r.kiedy miasto oddało ten grunt pod SSE. Był przecież radnym wtedy. Tylko ani wówczas, ani do dzisiaj w ogóle nie wie o co chodzi, bo się na niczym nie zna. I taki facet śmie dzisiaj prokuratorem straszyć. Warcholstwo i nic więcej a poziom - lepiej nie pisać.
~ja 2-03-2011 19:26
oj Panie Rosiak i Panie (jak dobrze pamiętam) WC Kibelek od braku toalet w mieście, które w centrum są...kompromitujecie się by tylko zdobyć władze i uprzykrzyć życie innym. Dobrze wiecie, że co by nie mówił o Kruczkowskim to w tym wypadku nie jest winny. Teraz nagle narzekacie że pieniędzy przez to nie ma m.in. na promocję, a sami robicie fatalną promocyjną "przysługę" dla miasta... i m.in. dzięki Wam wszystkie promocyjne działania, które były prowadzone legły w gruzach choćby przez wnioski o nocniki w jednej z telewizji publicznych.... szkoda słów do oceny Waszych kompetencji panowie....
~kibic112233 2-03-2011 20:20
Z jakiego filmu ci dwaj aktorzy w skórach? Piosenka do tego filmu się chyba tak zaczynała: "Był taki czas..." Ale poważnie. Przecież Rysiek"Nocnik"Nowak w tamtym okresie był radnym partii Kruczka. A z resztą, gdzie on już nie był. To jawny przedstawiciel lumpenproletariatu Białego Kamienia. Przed wyborami zawsze miał dla każdego dobre słowo i "piątkę" na wiśniówkę. Wybór jego i syna, dzieląc na dwóch, to taniocha.Taki kraj.
~ 2-03-2011 20:31
Zmienic władze w naszym miescie to jedno,ale takich jak ci dwaj pogonic na cztery strony swiata.
~kozik 2-03-2011 20:46
Wałbrzyszanie mają już dość tej codziennej szarpaniny w ratuszu, jeżeli ci panowie nie pogodzą się i nie zaczną konstruktywnej roboty dla miasta, to koniec ich we władzach miasta jest już bliski. Po prostu dość tego bałamucenia i odwracania uwagi od rzeczy ważnych. Starczy już tej bablaniny o dupie marynie! Albo bierzecie się wszyscy za robotę dla dobra miasta albo spieprzać z ratusza!
~o ja 2-03-2011 21:46
O ja, boję się normalnie jak patrze na to zdjęcia, w skórkach jak jacys gangsterzy wyglądają.....ale bojowo nastawieni....
~Kawasaki 2-03-2011 21:57
O longin z nowakiem wstapili do SS...
~lucha1 2-03-2011 22:02
Jak ci nie wstyd PIEKNY LOLO.NIKT CIĘ NIE CHCE W WAŁBRZYCHU. Wybierz się lepiej na L4 od kolegi Lubińskiego.
~ 2-03-2011 22:03
lolo.Uśmiechnij się
~stan 2-03-2011 22:25
rodzina soprano ? czy dwóch takich co chciało ukraść wałbrzych ? słabiutko, bo nie było w tvp 3, ani w tvn.
~ls 2-03-2011 22:30
No właśnie Lonio, co z twoim kontaktem w tvn ? Tam też jesteś spalony ?
~frezja 2-03-2011 22:53
Widać że miasto jest bogate może płacić miliony .
~lucha1 2-03-2011 23:34
LOLUŚ zejdź z tej sceny i nie rób z siebie debila i idioty, chyba że nim jesteś.Ja wiem że tak jest.
~jontek 2-03-2011 23:36
pozamiatać sprawy pod dywan.
~viki 2-03-2011 23:49
Ci panowie nie są z mojej bajki, ale mają rację.Przecież ktoś musi uświadomić,że za każdą niegospodarność się odpowiada,a szczególnie za taką.Przecież ktoś musi tę odpowiedzialność ponieś.ć
~Jabo 3-03-2011 0:02
Należy odróżnić należność główną, od odsetek.Skoro dług był bezsporny to obecny prezydent niech zapozna się z odpowiedzialnością wynikającą z ustawy o finansach publicznych.Dziwna jest ta ocena o akcji politycznej.A może warto ustalić kto podjął poprzednie decyzje,a kto nie zapłacił odsetek.Panie prezydencie , wałbrzyszanie oczekują gospodarności a nie polityki.Już nie jest pan szefem PO.Czas na pracę.
~dgf8eh 3-03-2011 1:11
Herr Flig i porucznik Gruber. Allo Allo. Czarne skóry.
~:-) 3-03-2011 6:31
No proszę ,ciekawe rzeczy szary człowiek się dowiaduje. Że są przekręty każdy człowiek wie,ale że aż takie?
~ja 3-03-2011 7:11
Men in black!
~Anka 3-03-2011 7:28
Ludzie jaka niegospodarność!!! Zrobiono to duuużżoo wcześniej, a teraz jest obrona. A panowie L i R próbują czymś zabłysnąć. Oczywiscie mogą, ale chyba swoimi skórami :). Panowie do roboty a nie szukać medialnego promowania.
~ja 3-03-2011 8:10
kruczus sie tlumaczy ale nie ma racji rosiak nie kwestionuje 9 mln zl ktore miasto ma oddac za czasow sld, tylko 2.5 mln zlotych odsetek karnych ktore narosly bo piotrus wrzucil sprawe do szuflady i o niej zapomnial przez ponad rok, oj piotrusiu masz slaba pamiec, w to wszystko umaczana jest przede wszystkim marysia, ciakawe jak teraz zachowa sie partolik czy bedzie bronil kruczusia i marysie, w kazdym razie bedzie ciekawie, tak trzymaj longin
~ 3-03-2011 8:27
Nowak i Rosiak - czy dociera do was że mieszkańcy Wałbrzycha mają was już dość??? No może tylko "podopieczni kombinatorzy z Białego Kamienia za Nowakiem pójdą, ale inni, pracujący i myślący o przyszłości, wątpię. Radny N otacza się ludźmi swojego poziomu.Dajcie pracować Prezydentowi i nam w spokoju.Nie chcemy już śledzić waszych porachunków.
~ona77 3-03-2011 8:50
Cyrk no jak słowo daję cyrk !!!!!
~ja 3-03-2011 9:13
a czemu Wałbrzyszek nie napisal jeszcze o Rząsowskim?
~leon 3-03-2011 10:21
Panie Rosiak i całe WWS! Tak jak w przypadku inicjatywy konkursu w WZWiK przyrównalem to do dobrego posunięcia na szachownicy to w tym przypadku "oddaliście za darmo piona". Słuchajcie się trochę starszych a dobrze na tym wyjdziecie. Po co teraz odgrzewacie starego kotleta. Teraz to pilnujcie sytuacji w WZWik i nie odpuście do końca. I patrzcie uważnie na ręce obecnej wladzy. Ona dostarcz Wam jeszcze tematów. I caly czas powtarzajcie, że SLD " straciło twarz" w Wałbrzychu, bo tak jest. I nie bójcie się, ze nie wejdą z Wami w koalicję po następnych wyborach
~ja 3-03-2011 18:00
to wcale nie jest stary kotlet kruczek nigdy nie wspominal o 2.5 mln zlotych odsetek karnych gdyby sprawa nie przelezala w biurku kruka 1.5 roku to nie bylo by karnych odsetek, rosiakowi chodzi wlasnie o te 2.5 mln zlotych a nie o 9 mln ktore kruk naskarzyl na slld do proroka, o 2.5 mln zlotych ktore zawalil kruk nikt do tej pory nie wiedzial, tak wiec pionek wraca
~`wałbrzyszanin -2 ` 3-03-2011 19:24
Ludzie Longinusa Podbipiety i Specjalisty , ktory do niedawna zawsze chodzil w ETATOWYM DRESIE ,w obecnosci kamert TV sprzatal trawniki uprezdnio przez sebie samego zasmiecone ,przystanki MZK oraz sciek na Bialym Kamieniu a obecnie zalozyl Garnitur i krawat . Zajmnijcie sie naprawde praca dla potrzeb Walbrzycha , niech Praokuratura robi to do czego zostala powolana a przez wasze glupie donosicielstwa ma zaległosci . Przestepcy chodza na wolnosci , a prokutarura zajmuje sie wszymi głupotami i zemsatmi bo nie zosatliscie tymi co sami sobie obiecywaliscie . A wyszło wam z tego WIELKIE G......!
~do wałbrzyszanina 2 4-03-2011 8:33
Piszesz,że przestępcy chodzą na wolności.To prawda i dlatego należy ich wskazywać i zamykać.Przecież złodziej to też przestępca.Kwotę 2,5 mln zapłacimy my,podatnicy.Wobec powyższego ktoś- czytaj prezydent -wyciągnął z kieszeni każdego mieszkańca (od niemowlaka do staruszka ) po 25 zł. Czyli stuknął nas,okradł.Jest to jak najbardziej sprawa dla prokuratury.Ten "człowiek" chodzi na wolności,jest pośród nas.Jak jesteś taki hojny to daj ze swoich oszczędności.Ja wolę dać na inny cel.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group