Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1818
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rosyjska delegacja gości w Wałbrzychu i w Jedlinie

Wiadomości: Wałbrzych, Jedlina-Zdrój
Piątek, 11 marca 2011, 12:03
Aktualizacja: 12:05
Autor: red.
Spotkanie z władzami województwa.
Fot. Kancelaria Sejmiku (AB)
Przedstawiciele Zgromadzenia Ustawodawczego Obwodu Leningradzkiego do niedzieli będą zwiedzać Dolny Śląsk. Wczoraj spotkali się z władzami województwa, dziś rozmawiają z Radą Młodzieży w Wałbrzychu oraz z władzami Jedliny–Zdroju.

Na wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w gmachu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, rozmawiano m.in. o tym, jak pogłębić współpracę młodzieży z obu regionów. Oficjalna współpraca między Dolnym Śląskiem i Obwodem Leningradzkim w Rosji trwa już blisko dekadę. Umowę partnerską podpisano w sierpniu 2003 r. Od tego czasu oba regiony zorganizowały wspólnie szereg inicjatyw. Współpracują m.in. instytucje zrzeszające lokalnych przedsiębiorców, organizacje zajmujące się rozwojem edukacji i nauczycieli oraz bibliotekarze, a dla dzieci i młodzieży co rok organizowane są konkursy oraz wyjazdy w ramach wymiany uczniów. Partnerskie relacje nawiązały też instytucje kultury, co zaowocowało m.in. przyjazdem artystów z Leningradzkiego Teatru Komedianci na gościnne występy w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~sztyrlic i henio 11-03-2011 17:12
o matko! wracają? a może to i dobrze ...kałacha się kupi i paliwo za spiryt i gazetki z gołymi dupami jak onigiś bywało w Świdnicy
~benkmen 11-03-2011 21:30
A co na to wszystko Antonescu Debilescu Frustratescu Lustratescu Maciarescu?
~leon 11-03-2011 22:00
Rosjanie u nas ok. Czy to prawda , że Przejrzysty powolal na stanowisko asystenta ds. demokracji lokalnej i przymusu wyborczego Włodzimierza Białoruskiego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group