Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4045
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozbiórka na Sobięcinie

Niedziela, 24 maja 2020, 11:29
Aktualizacja: Wtorek, 26 maja 2020, 9:01
Autor: JAZ
Wałbrzych: Rozbiórka na Sobięcinie
Fot. JAZ
Niezdatne do zamieszkania domy stanowią zagrożenie dla przebywających w ich otoczeniu ludzi. Z tego powodu, kolejny budynek w złym stanie technicznym, znika z mapy Wałbrzycha. Trwa wyburzanie kamienicy przy ulicy Wschodniej na Sobięcinie.

To kolejny dom, który na przestrzeni kilku ostatnich lat został zakwalifikowany do rozbiórki. Wcześniej rozebrano budynek przy pobliskiej ulicy Świętej Barbary. Co ważne inne kamienice przy ulicy Wschodniej oraz sąsiadującej z nią Średniej również w przyszłości zostaną przeznaczone do rozbiórki.

Zadanie wykonuje wałbrzyska firma: Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Roberta Zimnego. Pomimo trudności, jakie mogą wyniknąć z uwagi na wielkość budynku, który nie dość, że stoi przy bardzo ruchliwej ulicy, to jeszcze przylega ścianą do będącej w również złym stanie, ale będącej pod opieką konserwatora kamienicy, wykonawca zobowiązał się do zakończenia prac w ciągu najbliższych 40 dni. Prace muszą być wykonywane bez użycia ciężkiego sprzętu, a ich zakończenie będzie równoznaczne z wywiezieniem wszelkich pozostałości po budynku i wyrównaniem gruntu, na którym rozbierany budynek stoi.

Twoja reakcja na artykuł?

12
48%
Cieszy
5
20%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
5
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group