Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2461
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozpoczęli remont drogi

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Wtorek, 20 lipca 2010, 7:52
Aktualizacja: 7:53
Autor: red
Jak podaje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu, na drodze wojewódzkiej nr 381 z Jedliny–Zdroju do Bartnicy wprowadzony został ruch wahadłowy.

Stało się tak, bowiem od wczoraj rozpoczął się remont drogi wojewódzkiej nr 381. Remont odbywa się odcinkami na trasie od Jedliny Zdroju do Bartnicy - łącznie około 4 km. Dlatego właśnie na odcinkach, gdzie prowadzone są prace, wprowadzono ruch wahadłowy. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności. Zgodnie z planem, utrudnienia mają potrwać do połowy września.

Zakres prac obejmuje remont jezdni (położenie nowej nawierzchni, wyrównanie podbudowy, ułożenie nowych krawężników, regulację i wymianę studzienek) i remont chodników (położenie betonowych obrzeży, wyrównanie podbudowy, ułożenie nowej nawierzchni z asfaltu).

Zadanie to obejmuje również remont drogi wojewódzkiej nr 383 w Walimiu (odcinek o długości 1 km). Tutaj wyremontowana będzie jezdnia i chodniki.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna–Koźle. Koszt robót blisko 4 miliony złotych. Zadanie jest finansowane ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~aaa 20-07-2010 19:16
No w końcu!!!
~banan 21-07-2010 23:45
Bzdury chłam niesprawdzony przez dziennikarzy ze strony DSDIK! - Z Bartnicy do Jedliny Zdroju jest 13 km - Przez Batnicę nie przechodzi żadna droga wojewódzka zobaczcie na Zumi DSDiK nie wie co remontuje! Remontowana jest droga (z mojej wizytacji na budowie) droga wojewódzka nr 381 na odcinku ul. Kłodzka w Jedlinie Zdroju (odcinek powyżej zjazdu do pałacu w Jedlince) ul Noworudzka i Henryka Sienkiewicza do skrzyżowania z dw 380 w Głuszycy. Remont polega na zdjęciu starej nawierzchni, odkryciu małej kostki bukowej granitowej i przykryciu jej nowa warstwą mazidła. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych S.A. z Kędzierzyna–Koźle wogóle nie daje sobie radzy z organizacja pracy i ruchu drogowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group