Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3055
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruch Palikota domaga się likwidacji straży miejskiej w Wałbrzychu

Wtorek, 29 stycznia 2013, 12:45
Aktualizacja: Środa, 30 stycznia 2013, 10:47
Autor: PAW
Wałbrzych: Ruch Palikota domaga się likwidacji straży miejskiej w Wałbrzychu
Fot. PAW
– Straż miejska nie spełnia funkcji, jakie miała wypełniać. Będziemy dążyć do tego, by ta formacja w Wałbrzychu została zlikwidowana – mówi Tomasz Zborowski, koordynator akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o likwidację straży miejskiej, członek Ruchu Palikota.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie biura poselskiego Haliny Szymiec-Raczyńskiej, przedstawiciele Ruchu Palikota przekonywali dziennikarzy, że funkcjonowanie straży miejskiej w Wałbrzychu w obecnym kształcie przynosi miastu więcej strat niż korzyści.
- Straż miejska miała zapewnić mieszkańcom Wałbrzycha bezpieczeństwo, tymczasem jej działania polegają na karaniu wałbrzyszan i wypełnianiu budżetu miasta – mówi Tomasz Zborowski. - Środki, jakie są przeznaczane na funkcjonowanie straży miejskiej, można przeznaczyć na wiele innych celów, choćby na sprawniejsze i skuteczniejsze działanie policji.

Według Ryszarda Skowrońskiego, członka Ruchu Palikota z Kłodzka, formuła straży miejskiej się zdewaluowała i w takiej formie jak obecnie wyczerpała.
- Te środki finansowe faktycznie można przekazać na inne cele, jak choćby pomoc społeczna, opieka zdrowotna – mówi Skowroński. - Jest w naszym regionie, w tym także w Wałbrzychu, wiele ważnych problemów społecznych, które należy rozwiązać. Zachęcamy wałbrzyszan, by podpisywali się pod listą w celu złożenia Uchwałodawczej Inicjatywy Obywatelskiej.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że członkowie Ruchu Palikota chcą zebrać co najmniej 200 podpisów pod wnioskiem o likwidację straży miejskiej w Wałbrzychu. Kiedy osiągną swój cel, listy z podpisami trafią do Przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzycha.
- Zdajemy sobie sprawę, że nasza inicjatywa nie ma poparcia w Radzie Miejskiej Wałbrzycha, bowiem nie mamy tam swoich przedstawicieli, ale wierzymy, że radni pochylą się nad tym problemem – mówi Ryszard Skowroński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group