Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4512
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Są jeszcze wolne miejsca w szkołach

Wtorek, 20 lipca 2010, 13:35
Aktualizacja: 13:36
Autor: PAW
Jak informuje Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, w szkołach ponadgimnazjalnych na trenie powiatu wałbrzyskiego są jeszcze wolne miejsca.

W klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych znajdują się jeszcze wolne miejsca do kontynuowania nauki.

Zainteresowani uczniowie mogą szukać swojego miejsca w Zespole Szkół nr 4 zarówno w Liceum Sportowym jak i IV LO z Oddziałami Integracyjnymi. Miejsca są również w Wałbrzyskim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego im. Maksymiliana Tytusa Hubera. Tu można uczyć się w Technikum nr 2 na profilach: technik mechanik, technik logistyk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych. W Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 2 przyjmują jeszcze na kierunki elektromechanik pojazdów samochodowych oraz monter-mechatronik.

- Myślę, że oferta jest dość szeroka, ale jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, gdzie będę kontynuował naukę – mówi Mateusz Machaj.

W Zespole Szkół nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej też można jeszcze poszukać szczęścia. W Technikum nr 4 przyjmowani są kandydaci na profile: technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik agrobiznesu i technik handlowiec. Natomiast w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 4 potrzebni są sprzedawcy.

W Zespole Szkół na 8 w Technikum nr 5 trwa nabór kandydatów na kierunki: technik telekomunikacji i technik informatyk, a w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 5 przyjmują kandydatów na mechaników automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych oraz elektryków.

- Na pewno zdecyduję się na szkołę w Wałbrzychu, bo z Boguszowa jest najbliżej. Chciałem wprawdzie dostać się do innego liceum, ale miałem zbyt słabe wyniki i teraz jestem w kropce – mówi Mateusz Janus.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 10 w Technikum nr 7 potrzebni są technik drogownictwa, technik usług fryzjerskich, technik urządzeń sanitarnych i technik organizacji reklamy. W Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 7 z otwartymi rękoma zostaną przyjęci kandydaci na kierunki: murarz, klasa wielozawodowa oraz monter instalacji urządzeń sanitarnych. Wreszcie w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju istnieje zapotrzebowanie w Technikum na kierunku technik analityk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group