Czytających: 9235

Wałbrzych: Samorządowcy z Wałbrzycha w piłkę kopią

Wtorek, 22 września 2015, 12:51
Autor: opr. PAW
W dniach 19–20 września na boiskach Centrum Aqua Zdrój odbyły się VII Mistrzostwa Polski Samorządowców w piłce nożnej.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie 18 drużyn z całego kraju. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch kategoriach: Open oraz Oldboy + 35. W każdej z kategorii rywalizowało 9 zespołów.

Po dwudniowej rywalizacji tytuły mistrzowskie wywalczyły zespoły: samorządowców z Sierpca w kategorii Open i samorządowców Nowego Sącza w kategorii Oldboy +35.

W pierwszym dniu mistrzostw rywalizowano w grupach systemem „każdy z każdym”. W kategorii Open najlepiej zaprezentowały się zespoły Powiatu Poznańskiego i Powiatu Jasielskiego. W kategorii Oldboy +35 doskonale radziły sobie drużyny Gminy Stężyca i samorządowców Nowego Sącza, które wygrały wszystkie mecze grupowe.

W drugim dniu mistrzostw rozegrano fazę finałową zawodów.

W kategorii Open najlepszy okazał się zespół samorządowców z Sierpca, który w finale pokonał Powiat Poznański. Trzecie miejsce zajęła drużyna Powiatu Jasielskiego, a czwarte Powiat Kielecki.

W kategorii Oldboy +35 najlepszy okazał się zespół samorządowców Nowego Sącza, który w finale pokonał Powiat Milicki. Trzecie miejsce przypadło drużynie Gminy Stare Bogaczowice, a czwarte zajął Powiat Skarżyski.

W turnieju wystąpiła również ekipa samorządowców z Wałbrzycha, która miała w składzie m.in. Mariusza Gawlika, Mariusze Piejkę, Mariusza Kalinowskiego, Sławomira Turlińskiego.