Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3108
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Witków: Setki mieszkańców powiatu wałbrzyskiego bawiło się podczas dożynek w Witkowie

Poniedziałek, 17 września 2012, 15:52
Aktualizacja: Wtorek, 18 września 2012, 8:01
Autor: opr.red.
REGION, Witków: Setki mieszkańców powiatu wałbrzyskiego bawiło się podczas dożynek w Witkowie
Fot. użyczone
Dożynki organizowane przez gminę Czarny Bór cieszą się co roku olbrzymią popularnością. Nie inaczje było i tym razem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego święta. Na stadionie sportowym w Wwitkowie bawili się nie tylko mieszkańcy gminy Czarny Bór, ale również Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Kamiennej Góry i wielu innych miejscowości.

W ubiegłym roku impreza została zorganizowana w Czarnym Borze i podczas dwudniowych obchodów na stadionie bawiło się mnóstwo gości. Teraz organziatorzy postanowiili, że święto plonów oraz Festiwal Pieroga odbedą się na stadionie sportowym w Witkowie. I frekwencja ponownie dopisała.
- Tutaj aż się chce przyjeżdżać - mówi Andzrej Smygacz z Wałbrzycha. - Byliśmy z rodziną rok temu i teraz ponownie się świetnie bawimy.

Znów we wspólnym świętowaniu i zabawie wzięli udział mieszkańcy z całego regionu. I znów na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Rozpoczęło sie od dożynkowego korowodu, który przeszedł wokół boiska. W korowodzie widzieliśmy przedstawicieli samorządu, sołectw, klubów sportowych, organizacji pozarządowych, szkół. Wyjątkowy charakter miała msza święta, bowiem uświetniła ją oprawa muzyczna przygotowana przez członków zespołu Janicki. Później przyszedł czas na obrzęd dzielenia chlebem oraz pokaz wieńców dożynkowych. Trzeba powiedzieć, że wieńce z roku na rok są piękniejsze, a ich wykonanie jest coraz bardziej czasochłonne. Oczywiście wiele smakowitej rozkoszy uczestnikom imprezy przyniósł pierogowy festiwal, który jest już tradycyjną czarnoborską imrpezą. Pierogi serwowane były przez wielu wystawców.
- Najlepiej jednak smakują mi te tradycyjne, a więc ruskie i z kapustą, ale spróbowałem dzisiaj też innych pierogów, choćby ze szpinakiem - mówi Wiesław Rutecki z Kamiennej Góry.

Nową atrakcją tegorocznych dożynek był Wielki Stół Biesiadny, na którym znalazły się potrawy przygotowane przez wielu mieszkańców i reprezentantów różnych organizacji z gminy Czarny Bór. Oczywiście przy okazji takiego święta nie mogło zabraknąć występu Grzędowianek. Gwiazdą wieczoru był zespół GO z Konina, przy muzyce którego świetnie bawiła się przede wszystkim młodzież.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group