Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 2779
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Setki mieszkańców powiatu wałbrzyskiego bawiło się podczas dożynek w Witkowie

Wiadomości: REGION, Witków
Poniedziałek, 17 września 2012, 15:52
Aktualizacja: Wtorek, 18 września 2012, 8:01
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dożynki organizowane przez gminę Czarny Bór cieszą się co roku olbrzymią popularnością. Nie inaczje było i tym razem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego święta. Na stadionie sportowym w Wwitkowie bawili się nie tylko mieszkańcy gminy Czarny Bór, ale również Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Kamiennej Góry i wielu innych miejscowości.

W ubiegłym roku impreza została zorganizowana w Czarnym Borze i podczas dwudniowych obchodów na stadionie bawiło się mnóstwo gości. Teraz organziatorzy postanowiili, że święto plonów oraz Festiwal Pieroga odbedą się na stadionie sportowym w Witkowie. I frekwencja ponownie dopisała.
- Tutaj aż się chce przyjeżdżać - mówi Andzrej Smygacz z Wałbrzycha. - Byliśmy z rodziną rok temu i teraz ponownie się świetnie bawimy.

Znów we wspólnym świętowaniu i zabawie wzięli udział mieszkańcy z całego regionu. I znów na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Rozpoczęło sie od dożynkowego korowodu, który przeszedł wokół boiska. W korowodzie widzieliśmy przedstawicieli samorządu, sołectw, klubów sportowych, organizacji pozarządowych, szkół. Wyjątkowy charakter miała msza święta, bowiem uświetniła ją oprawa muzyczna przygotowana przez członków zespołu Janicki. Później przyszedł czas na obrzęd dzielenia chlebem oraz pokaz wieńców dożynkowych. Trzeba powiedzieć, że wieńce z roku na rok są piękniejsze, a ich wykonanie jest coraz bardziej czasochłonne. Oczywiście wiele smakowitej rozkoszy uczestnikom imprezy przyniósł pierogowy festiwal, który jest już tradycyjną czarnoborską imrpezą. Pierogi serwowane były przez wielu wystawców.
- Najlepiej jednak smakują mi te tradycyjne, a więc ruskie i z kapustą, ale spróbowałem dzisiaj też innych pierogów, choćby ze szpinakiem - mówi Wiesław Rutecki z Kamiennej Góry.

Nową atrakcją tegorocznych dożynek był Wielki Stół Biesiadny, na którym znalazły się potrawy przygotowane przez wielu mieszkańców i reprezentantów różnych organizacji z gminy Czarny Bór. Oczywiście przy okazji takiego święta nie mogło zabraknąć występu Grzędowianek. Gwiazdą wieczoru był zespół GO z Konina, przy muzyce którego świetnie bawiła się przede wszystkim młodzież.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 17-09-2012 21:57
za to na boisku w Witkowie teraz nie wiem czy da się kopnąć piłkę po tych wszystkich straganach itd xd
~akm 18-09-2012 9:38
Panie Wójcie za duzo grzybów w barszczu albo dozynki albo swieto pieroga. A mordowanie dobrej tradycji to hańba. Zmień Pan swojego zastepcę i doradcę d/s kultury.
~ 18-09-2012 10:44
Byłem, widziałem, gdyby nie pierogi mało ktoby tam przyjechał, tylko ciekawe jak długo będzie rosła teraz trawa.
~BAS 18-09-2012 11:16
PANIE WÓJCIE świetna impreza , kazdy mógł znaleźć dla siebie coś:czy dobre jedzenie , czy dobra zabawę. Nie wiem komu przeszkadzaja dozynki połaczone ze Świętem pieroga. Czyzby to przemawiała zazdrość , ze inni potrafia coś zrobić. Czekamy na więcej takich imprez
~hen 18-09-2012 14:36
też byłem, wspaniała impreza, pogoda. Przepiękne wieńce dożynkowe, stroje, pierogi. Wszystko okraszone góralską nutą (zespół Janicki), folklorem (Grzędowianki). Bardzo miło i relaksująco. Mam nadzieję, że za rok będzie też tak fajnie.
~szmaciarz 18-09-2012 14:37
Ale się skułem na dożynkach !
~ 18-09-2012 16:41
wieńce, górale (msza niesamowita),przyśpiewki, mnóstwo pierogów, darmowe pyszności ze stołu biesiadnego i za darmo fajne atrakcje dla dzieci. moja rodzina zachwycona, a żonie najbardziej podobały sie stoiska soleckie i sprzedawane tam tradycyjne, staropolskie jedzenie. gratuluje pomysłu i czekamy na przyszły rok.
~benkmen 18-09-2012 21:42
To poważne święto? A św.Pierogusa zapomnieli przecież beatyfikować.
~wałbrzyszak 27-09-2012 21:15
no tak jedni porządkują koryto rzeki, a drudzy lepią pierogi, przygrywa kapela, chołota się bawi i szafa gra

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group