• Czwartek, 27 czerwca 2019
  • Godz. 2:36
  • Imieniny: Cyryla, Marii, Maryli, Władysława
  • Czytających: 3281
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Setne urodziny najstarszej głuszyczanki

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Niedziela, 17 marca 2019, 8:32
Autor: red
Fot. UM Głuszyca
W przededniu setnej rocznicy urodzin Burmistrz Głuszycy Roman Głód złożył najserdeczniejsze życzenia Pani Jadwidze Dębowskiej – najstarszej Mieszkance Głuszycy.

Burmistrz Głuszycy przekazał na ręce Szanownej Jubilatki listy gratulacyjne przesłane przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka. W uroczystym spotkaniu uczestniczyły także pracownice Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu, Sekretarz Gminy i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Głuszycy Wiesława Moździerz, dyrektor CK-MBP w Głuszycy Sabina Jelewska oraz licznie zgromadzona najbliższa rodzina Jubilatki.

Pani Jadwiga Dębowska urodziła się 16 marca 1919 r. w Rogożajanach na Suwalszczyźnie. Do Głuszycy przyjechała w 1958 roku. Pracowała w Zakładach Przemysłu Bawełnianego „Piast” przy ekspedycji towarowej oraz w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Argopol”.
Pani Jadwiga wychowała dwoje dzieci – córkę Walerię, z którą obecnie mieszka oraz syna Leszka. Ma pięcioro wnucząt, ośmioro prawnuków i jedną praprawnuczkę. Chętnie wspomina czasy swojego dzieciństwa, okres nauki w szkole, kiedy to lubiła uczyć się historii. Zawsze pasją Pani Jadwigi było czytanie gazet i książek, a za swoją ulubioną lekturę uważa „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Do dziś pamięta i recytuje z pamięci wiersz o Tadeuszu Kościuszce. Opowiada swoim potomnym o latach swojej młodości spędzonej w trudnych okolicznościach II wojny światowej. Dla rodziny jest bardzo ważną osobą, a dla najmłodszego pokolenia skarbnicą wiedzy o przeszłości. Chętnie wraca do wspomnień i lubi przeglądać rodzinne fotografie. Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, jest pogodna, otacza ją troska i ciepło ze strony całej rodziny. W dalszym ciągu z pasją wykonuje robótki ręczne na drutach oraz chętnie pomaga córce w wykonywaniu drobnych prac domowych.
- Pani Jadwigo, w imieniu własnym, głuszyckiego samorządu i Mieszkańców naszej Gminy gratuluję Pani osiągnięcia tak pięknego wieku i życzę niegasnącej radości, dużo zdrowia i sił, pogody ducha oraz dalszych lat życia wśród miłości najbliższych osób - życzył Szanownej Jubilatce Burmistrz Roman Głód.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Lech 17-03-2019 21:07
Serdeczne gratulacje
~Tss 18-03-2019 5:08
20p lat! :)
~# 18-03-2019 5:22
200 lat

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group