• Wtorek, 26 marca 2019
  • Godz. 9:18
  • Imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora
  • Czytających: 2160
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Sezon karnawałowy w PSP nr 26

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 28 stycznia 2013, 10:35
Aktualizacja: 10:36
Autor: red
Fot. użyczone
W ostatnim tygodniu nauki przed zimową przerwą międzysemestralną w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu dzieci miały okazję bawić się na balach karnawałowych.

Uczniowie klas I edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili Krainę Smoczylandii, natomiast zabawa karnawałowa dla uczniów klas II i III przebiegała pod hasłem "Z ekologią za pan brat".

Podczas obu imprez obowiązywały stroje ekologiczne. Maluchy i ich rodzice wykazali się ogromną fantazją. Byli wśród nas rycerze w zbrojach wykonanych z kartonu, smoki pokryte wyrostkami z kubeczków po jogurtach, księżniczki obwieszone koralami wykonanymi z nakrętek, a nawet piłkarz w stroju wykonanym z folii. Gościem specjalnym był smok Bazyli - wielki propagator ekologii, który przygotował dla uczniów zadania ekologiczne. Dzięki niemu uczniowie przypomnieli sobie między innymi, jak ważna jest segregacja odpadów. W organizacji zabawy wychowawcom klas pomagali rodzice oraz wolontariusze ze starszych klas.

Tymczasem Samorząd Uczniowski IV-VI SP przygotował kostiumowy bal karnawałowy, na który zaproszeni zostali uczniowie PSP nr 15 w ramach realizacji projektu "Nie ma różnic ani barier między nami". Podczas zabawy można było kupić książkę M. Lazara „Labradoodlusiowo" wydanej pod patronatem Katarzyny Grocholi oraz rzecznika praw dziecka Marka Michalaka, a także wziąć udział w loterii fantowej na rzecz WOŚP. Uczniowie zaprzyjaźnionych szkół miło spędzili czas, planując kolejne spotkanie.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 28-01-2013 18:41
I znowu PSP 26, czy w Wałbrzychu są inne szkoły? Podejrzewam, że w każdej szkole był bal karnawałowy. Propozuję, by takie zdjęcia zamieszczane były na stronie szkoły. Bez robienia halo z kazdej imprezy.
~łozo 29-01-2013 9:40
media są dla wszystkich, nie chcesz, nie czytaj, nie propoZuj

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group