Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4292
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Siemoniak krytykuje Frasyniuka

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 11:41
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Kraj: Siemoniak krytykuje Frasyniuka
Fot. archiwum
Władysław Frasyniuk był gościem TVN24, gdzie rozmawiał o sytuacji na granicy polsko–białoruskiej. Były opozycjonista skomentował działania funkcjonariuszy Straży Granicznej w Usnarzu Górnym. – To jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępuje żołnierz, to są śmieci po prostu – mówił Frasyniuk.

Wypowiedź byłego opozycjonisty skomentował były wicepremier Tomasz Siemoniak, który stwierdził, że „takie słowa nigdy nie powinny paść, bo są odbierane jako ocena wszystkich żołnierzy czy funkcjonariuszy”. – Nawet jeśli Frasyniukowi nie odpowiada zachowanie konkretnych żołnierzy, to jest zbyt doświadczonym politykiem, by w taki sposób mówić – dodał były szef MON.

Siemoniak chciałby, aby opozycjonista przeprosił za słowa, które jego zdaniem „zbudowały fatalne emocje, niezależnie od tego, co Frasyniuk miał na myśli”. – Żołnierze i wojsko polskie to coś świętego dla Polaków. Nawet jeśli konkretny żołnierz robi coś złego czy otrzymuje zły rozkaz, nie wolno w taki sposób uogólniać – kontynuuje polityk Platformy Obywatelskiej.

Według Siemoniaka sprawa jest do potępienia, ale nie na tyle, aby zajęła się nią prokuratura.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
14
48%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
10
34%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group