Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Śledztwo w sprawie nietrzeźwego kierowcy autobusu

Środa, 28 grudnia 2016, 12:48
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
REGION: Śledztwo w sprawie nietrzeźwego kierowcy autobusu
Fot. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy
Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie nadzoruje śledztwo dotyczące sprowadzenia 25 grudnia 2016 roku w Bielawie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia autobusu miejskiego w stanie nietrzeźwości.

25 grudnia 2016 roku około godziny 18:00 funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali w Bielawie 57-letniego Kazimierza B. - kierowcę autobusu PKS obsługującego miejską linię nr 2 między Dzierżoniowem a Bielawą. Kierowca autobusu spowodował kolizję z radiowozem.

W wyniku badania stwierdzono u Kazimierza B. 1,79 mg/l (ponad 3,6 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu. Został on zatrzymany i 27 grudnia 2016 roku doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dzierżoniowie. W chwili zatrzymania w autobusie znajdowało się dwoje pasażerów.

Zebrany dotychczas w toku prowadzonego postępowania materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodobnił, że w trakcie prowadzenia przez Kazimierza B. autobusu przebywało w nim jednorazowo ponad 10 osób.

W związku z powyższym wydano wobec kierowcy postanowienie o przedstawianiu mu zarzutu bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i prowadzenia autobusu miejskiego w stanie nietrzeźwości.

Kazimierz B. przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu, a w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że 25 grudnia przyszedł do pracy trzeźwy, rozpoczął pierwszy kurs o godz. 13:18 i po jego zakończeniu spożywał na pętli autobusowej wódkę ze swoim znajomym, po czym rozpoczął kolejny kurs i po jego zakończeniu również spożywał alkohol.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju i zawieszenia w czynnościach kierowcy.

Podejrzanemu za zarzucany mu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group