Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3734
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Śmierć w ogniu

Środa, 5 maja 2010, 15:41
Aktualizacja: 15:43
Autor: red
Do dwóch bardzo groźnych pożarów doszło w Wałbrzychu. W jednym z nich śmierć poniosła osoba. Na razie nie ustalono tożsamości denata.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze altany ogrodowej przy ulicy Lotników. PSP zjawiła się na miejscu już po paru minutach od zgłoszenia.
- Altana spłonęła w całości. Strażacy przeszukali pogorzelisko i odnaleźli całkowicie zwęglone zwłoki – mówi Paweł Kaliński z PSP Wałbrzych.

Na miejsce przyjechała również policja. Obecnie trwa badanie przyczyn wybuchu pożaru i trwa identyfikacja zwłok denata. Jedną z zakładanych hipotez jest to, że znalezione ciało to zwłoki osoby bezdomnej.

Do kolejnego pożaru doszło przy ulicy Osiedleńców. Tam w dwupiętrowym budynku w kuchni z powodu zaprószenia ognia zapaliła się kanapa.
- Istniało bezpośrednie zagrożenie życia dla lokatora tego pomieszczenia, ale na szczęście strażacy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a później ten mężczyzna został przekazany pogotowiu ratunkowemu – mówi Paweł Kaliński.

Strażacy szybko opanowali sytuację, ale musieli ewakuować na jakiś czas mieszkańców budynku, bowiem w korytarzu panowało olbrzymie zadymienie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group