Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3696
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spartakiada zakończona

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 13:25
Autor: red
Wałbrzych: Spartakiada zakończona
Fot. organizatorzy
W niedzielę, 28 sierpnia, w Centrum AQUA ZDRÓJ odbyło się uroczyste zakończenie XXVI Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji.

Przez trzy dni w sportowej rywalizacji wzięło udział około 2000 pracowników przedsiębiorstw wodociągowych i kanalizacyjnych z całej Polski.

Spartakiada wodociągowa to prawdopodobnie jedyna branżowa impreza sportowa rozgrywana na tak dużą skalę. Wydarzenie zbiegło się w czasie z obchodami 70-lecia wałbrzyskiego sportu, co stanowi wymowną pointę. Przez 3 dni, od 26 do 28 sierpnia, uczestnicy wzięli udział w około 40 konkurencjach. Mieli szansę zmierzyć się m. in. w piłce nożnej, siatkówce, lekkiej atletyce, tenisie, kolarstwie MTB i w pływaniu. Większość konkurencji odbywała się na terenie Centrum AQUA ZDRÓJ, ale również na Podzamczu, na terenie PSP 21, PSP 26, w Starej Kopalni, w Zagórzu Śląskim (Jezioro Bystrzyckie), a także na kortach tenisowych w Szczawnie-Zdroju. Ambasadorem XXVI Spartakiady Pracowników Wodociągów i Kanalizacji został wałbrzyszanin, Krzysztof Ignaczak – Mistrz Świata w siatkówce. W sobotnie popołudnie został rozegrany pokazowy mecz siatkówki plażowej z jego udziałem. W ostatni dzień Spartakiady miała miejsce konkurencja VIP, polegająca na poszukiwaniach symbolicznego złotego pociągu. Naszym gościom udało się odkopać w Wałbrzychu prawdziwe skarby. Zwieńczeniem trzydniowych sportowych zmagań była ceremonia wręczenia pucharów w klasyfikacji generalnej oraz uroczyste przekazanie flagi Prezesowi Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie Tadeuszowi Rzepeckiemu. Spartakiadę zwyciężyła drużyna z Warszawy.

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie www.spartakiada-walbrzych.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group