Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum nr 5 w Wałbrzychu pisze do prezydenta Szełemeja

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 grudnia 2011, 15:12
Aktualizacja: Piątek, 23 grudnia 2011, 8:22
Autor: red
Fot. PAW
Kolejną placówką oświatową, która postanowiła wystąpić z oficjalnym listem do prezydenta Romana Szełemeja, jest Publiczne Gimnazjum nr 5 w Wałbrzychu.

Do Prezydenta Miasta Wałbrzycha
Roman Szełemej
pl. Magistracki 1
58-300 Wałbrzych

Panie Prezydencie!

Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wałbrzychu jest jedynym gimnazjum w dzielnicy Biały Kamień stanowiącym szkołę rejonową dla uczniów szkół podstawowych: PSP nr 6, PSP nr 2 oraz PSP nr 30, dzielnic: Biały Kamień, Konradów, Stary Zdrój.

Mimo naszych starań o dobry wizerunek szkoły, bezpieczeństwo i opiekę nad uczniami, chce Pan jednym swoim podpisem unicestwić placówkę z wieloletnią tradycją. Przykre jest, iż w dniu wczorajszym nie widział Pan zasmuconych twarzy naszych uczniów, pełnych obaw nauczycieli i zbulwersowanych rodziców.

Podczas wizyty w naszej szkole doceniał Pan nowoczesność wyposażenia budynku, zmianę wizerunku szkoły i jej rozwój, obiecywał Pan wsparcie i pomoc w tworzeniu szkoły przyjaznej każdemu uczniowi. Teraz dąży Pan do stworzenia molochu i sprzeniewierzenia wieloletniej pracy, zaangażowania nauczycieli i rodziców naszych uczniów. Czy uwzględnił Pan w swoich analizach finansowych wkład społeczności szkolnej naszego gimnazjum? Czy Pana zdaniem szkoła zawdzięcza swój aktualny wygląd tylko skromnemu funduszowi remontowemu z Gminy Wałbrzych? Co roku rodzice i mieszkańcy dzielnicy finansują i czynnie biorą udział w pracach remontowych na rzecz naszego gimnazjum. Szkoła nie jest firmą nastawioną na osiągnięcie zysku, więc jak można mówić, że przynosi straty i przyczynia się do powiększenia deficytu w naszej gminie. Jednym podpisem skazuje Pan uczniów naszego gimnazjum na tułaczkę po innych szkołach i koszty z tym związane, a wielu rodziców na to nie stać. Dziś PG nr 5 jest szkołą bezpieczną, w której nie dochodzi do aktów agresji i przemocy wśród młodzieży. Celem Pańskich działań jest stworzenie miejsca, w którym stłoczy się dzieci w trudnym wieku dojrzewania i pochodzące z różnych dzielnic.

Według nas, korzystnym rozwiązaniem jest utworzenie Zespołu Szkół – połączenie naszego gimnazjum z Publiczną Szkoła Podstawową nr 2 w naszym budynku. Podstawą prawną jest artykuł 62 ustęp 1 ustawy o Systemie Oświaty pozwalający organowi prowadzącemu na połączenie szkół różnych typów w zespół. Taki zespół szkół doskonale funkcjonuje w naszym mieście od kilku lat w dzielnicy Stary Zdrój. To tylko jedna z wielu możliwości, wystarczy odrobina dobrej woli.

Żądamy wycofania zamiaru likwidacji Publicznego Gimnazjum nr 5 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wałbrzychu!

Społeczność szkolna PG nr 5

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group