Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sportowy Park Malucha przy PSP 21

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 kwietnia 2015, 14:39
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2015, 11:38
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa, której tematem był "Sportowy Park Malucha" – nowy plac zabaw utworzony ze środków pochodzących z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2014.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się zrealizować ten projekt, który jest inicjatywą lokalnej społeczności. I to jest najważniejsze. Z punktu widzenia tych, którzy to zadanie przyjęli do realizacji, nie był to łatwy projekt. Kosztował całkiem sporo, bo prawie pół miliona złotych. Wydawałoby się, że są to ogromne pieniądze i rzeczywiście trochę tak jest, natomiast w ramach tego wykonano kilka rzeczy, których szkoła potrzebowała, nie tylko z racji tego przedsięwzięcia, jakim jest plac zabaw i boisko dla dzieci. Chodzi o wykonanie chodnika wokół szkoły, ogrodzenia. Po raz pierwszy od wielu lat szkoła ma szczelne ogrodzenie. Będziemy teraz od dyrekcji szkoły wymagać skrupulatnego przestrzegania zasad, które staram się podkreślać od kilku lat - szkoła musi mieć charakter bezpieczny, dobrze zorganizowany, dobrze zarządzany, czysty, bo jest wizytówką miasta, wizytówką lokalnej społeczności - powiedział prezydent Roman Szełemej.

Projekt realizowany był na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich przy ulicy Grodzkiej w Wałbrzychu. Polegał na zagospodarowaniu części terenu po starym boisku, mieszczącym się przed głównym wejściem do szkoły. Zagospodarowana została część dawnego boiska o wymiarach 30 na 40 metrów. Koszt realizacji Parku Malucha w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2014 wyniósł 442 487,89 złotych.

- Na placu zabaw jest nawierzchnia poliuretanowa, bezpieczna, dzieci mogą bezpiecznie się bawić, nawet każdy upadek będzie bezpieczny, nie stanie się dziecku żadna krzywda. Na boisku jest nawierzchnia natryskowa, która również jest nawierzchnią bezpieczną, przeznaczoną pod uprawianie różnego rodzaju sportu. Na placu zabaw są dwa duże zestawy zabawowe, jeden jest przystosowany również dla dzieci niepełnosprawnych, co jest nowością nawet w województwie dolnośląskim. Mamy też jedno z większych urządzeń zabawowych dostępnych w produkcji. Na tym placu zabaw mogą bawić się zarówno dzieci w wieku przedszkolnym jak i dzieci starsze. Są tu urządzenia dla dzieci starszych, które mogą ćwiczyć swoją sprawność. Jest to dobre i odpowiednie miejsce, żeby mogły tu przychodzić dzieci nie tylko ze szkoły,ale również z zewnątrz - powiedział Maciej Ciborski - główny wykonawca robót.

Projekt budowy Sportowego Parku Malucha został zgłoszony przez Dariusza Góralewicza z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Olimpijczyk", działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 21. W ramach działań inwestycyjnych ze środków pochodzących z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego 2014, Gmina Wałbrzych wykonała ogrodzony plac zabaw wyposażony w wielofunkcyjne urządzenia dla dzieci w różnym wieku, boisko o powierzchni 200 mkw przeznaczone do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, a także ścieżkę zdrowia i obiekty małej architektury, takie jak na przykład ławki, a w celu ułatwienia dostępu do obiektu wykonano dodatkowo utwardzone ciągi piesze.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować dyrekcji Szkoły Podstawowej numer 21, jak i dyrekcji Gimnazjum numer 7, ponieważ to było przedsięwzięcie wspólne - Klubu Sportowego "Olimpijczyk" i tych instytucji. Wielkie brawa dla władz miasta, ponieważ ten plac został tak wykonany jak tylko moglibyśmy sobie zamarzyć. Wykonanie jest perfekcyjne. Ten obiekt to nie tylko plac zabaw. Plac zabaw jest połączony z boiskiem wielofunkcyjnym, ale także przylega do boiska piłkarskiego, wiec mamy tu utworzony cały kompleks. Ten obiekt łączy funkcje zabawowe ze sportowymi. Może służyć dzieciom z przedszkola, które tu się znajduje, ze szkoły podstawowej i oczywiście szerokim rzeszom mieszkańców i dzieci z Podzamcza - powiedział Dariusz Góralewicz, który zgłosił projekt.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~olo 1-04-2015 13:53
A za rok pan prezydent zamknie tą szkołę
~Johny 1-04-2015 15:11
Całkiem prawdopodobne
~menszczyzna 1-04-2015 16:04
Obiekt OK. Kim jest ten gostek w czerwonych rurkach? (Hmmm...)
~ Jędrek 1-04-2015 16:49
No ale Wy jesteście mądrzy ,no , no . No i napiszcie jeszcze głupole ,że celem nadrzędnym Szełemeja jest zamknięcie wszystkich szkół , nie lepiej by to brzmiało ? co pacany ? . Czemu gul Wam rośnie , no czemu ? i po co ? dlatego, że przybywa nam wiele obiektów w mieście ,że miasto się dalej remontuje . Ale to Wam przeciwnikom postępu i rozwoju mego miasta i 85% Wałbrzyszan nic nie da, plujcie sobie dalej ,tylko nie oplujcie sobie gaci . Nie pozdrawiam.
~Johny 1-04-2015 21:19
Jędrek nikt tu nie pluje. Sprawa wygląda tak: na podzamczu, piaskowej i białym kamieniu są po 2 podstawówki. Miasto ma długu jak cholera więc musi ciąć. Edukacja jest do tego najlepsza. 1 dzielnica = 1 szkoła a gdzie nie gdzie nawet bez szkoły. To że wybudowali piękny plac nic nie oznacza. Przy szkole budowlanej postawili siłownie i budynek był wyremontowany a mimo to ją zamykają. Nie wiem dlaczego lepiej jest wyłożyć 5 mln zł w remont szkoły na ogrodowej ale to nic. Kolejna sprawa to że radny RZ. wykupił budynek na westerpllatte i otworzy tam prywatną szkołę, więc nie na rękę mu tyle podstawówek. Ale najważniejsza kwestia jest to, że w Wałbrzychu nie rodzą się dzieci więc po co nam szkoły.
~Johny 1-04-2015 21:21
Za kilka lat jedrek będziesz siedział w jednym z tych domów starców i próbował wyszukać jakiejś ładnej panienki. Niestety nie ujrzysz tu nic co będzie miało mniej niż 50 lat. Zapamiętaj Jędrek. BUDOWA DOMÓW STARCÓW + ZAMYKANIE SZKÓŁ = MARTWE MIASTO i nic tego nie zmieni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group