Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3155
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Spotkanie włodarzy gmin

Piątek, 11 lutego 2011, 11:49
Aktualizacja: 14:43
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Spotkanie włodarzy gmin
Fot. red
Rozwój turystyki w powiecie stanowił priorytetowy temat rozmów burmistrzów i wójtów z przedstawicielami starostwa i Robertem Ławskim, Starostą Wałbrzyskim. Samorządowcy z powiatu zostali jako pierwsi w Polsce przeszkoleni w sprawie krajowego programu oczyszczania ścieków.

Dyskusja dotycząca ukierunkowania wspólnych działań na promocję turystyki w powiecie była, co prawda, wiodącym tematem spotkania w Walimiu, jednak oprócz tego włodarze zostali przeszkoleni przez Jerzego Ignaszaka, zastępcę prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ignaszak przybliżył zebranym trzy tematy: zasady udzielania i umarzania pożyczek z WFOŚiGW oraz rozliczania dotacji, ponadto omówił programy priorytetowe WFOŚiGW na lata 2011-13 ze szczególnym uwzględnieniem tych, w których beneficjantami mogą być jednostki samorządu terytorialnego. Na koniec przybliżył zebranym temat krajowego programu oczyszczania ścieków.
- Jesteście pierwszymi w Polsce samorządowcami, których szkolę w tym zakresie - mówił.

Po prezentacji Bartosza Wojciechowskiego z Wydziału Promocji, Współpracy Zagranicznej i Funduszy Zewnętrznych Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, propozycji strategii rozwoju turystyki w powiecie, włodarze zgodnie stwierdzili, że chcą promować swoje gminy wspólnie. Kwestią do uzgodnienia pozostaje jednak, czy wszystkie gminy zrzeszą się w jedną organizację, czy będą działały wspólnie, jednak bez sformalizowania. Zanim jednak burmistrzowie i wójtowie podejmą decyzję w tej kwestii, muszą zostać zinwentaryzowane zasoby turystyczne każdej z gmin oraz przygotowana propozycja założeń powstania Lokalnej Organizacji Turystycznej.
- Chcemy zrobić to jak najszybciej, aby ruszyć z kampanią promocyjną powiatu wałbrzyskiego jeszcze przed sezonem - mówi Starosta Wałbrzyski, Robert Ławski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group