Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sprawcy włamań i kradzieży zatrzymani

Wiadomości: Region
Piątek, 7 czerwca 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. red.
Dwóch mężczyzn włamało się do budynku po byłym kościele, stacji pomiarowo–redukcyjnej oraz domu jednorodzinnego. Policjanci z Komisariatu w Boguszowie Gorcach szacują, że w wyniku dokonanych przez sprawców włamań i kradzieży poszkodowani stracili około 15 tysięcy złotych.

Boguszowscy policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do budynku po byłym kościele udali się na miejsce i zatrzymali dwóch sprawców odpowiedzialnych za to przestępstwo. Po przybyciu zauważyli jak mężczyźni wynoszą metalowe elementy rusztowań. Włamywaczami okazali się dwaj mieszkańcy gminy.

Podczas przesłuchania funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym również kradzież solarów ze stacji gazowych, kradzież z włamaniem do stacji redukcyjno-pomiarowych skąd zabrali akumulatory oraz moduły sterujące. Mężczyźni przyznali się także do włamania do domu jednorodzinnego, z którego skradli transformator.

Łączne straty spowodowane ich przestępczą działalnością sięgają kwoty 15 tysięcy złotych. Obaj będą teraz odpowiadać przed sądem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group