Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3555
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia na mapie Slow Road

Niedziela, 1 stycznia 2017, 6:57
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia na mapie Slow Road
Fot. red
Slow Road to projekt, który ma na celu utworzenie mapy miejsc w Polsce, gdzie warto się zatrzymać i spędzić wolny czas. Wśród takich miejsc jest wałbrzyska Stara Kopalnia.

Jak piszą autorzy "Baza miejsc Slow Road, którą budujemy jest BEZPŁATNA zarówno dla gości, jak i dla właścicieli rekomendowanych miejsc. To unikalna praktyka, która pozwala nam bezstronnie selekcjonować miejsca, które potem poddajemy weryfikacji.".

Na stronie internetowej Slow Road ponadto znajdziemy takie informacje: "Przed wyruszeniem na SLOW ROADowe trasy Dolnego Śląska koniecznie zapoznajcie się z bieżącą ofertą niezwykłego Centrum Nauki i Sztuki w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Nie pożałujecie czasu spędzonego w tym miejscu, bo jego oferta z jednej strony zaskakuje innowacyjnością, a z drugiej pokazuje od zupełnie innej strony funkcjonowanie przemysłu. Można tu skomponować własną muzykę z odgłosów maszyn górniczych, skorzystać z warsztatów ceramiki, przejść podziemną trasę czy spojrzeć z wieży widokowej na Wałbrzych, którego – co ciekawe – prawie z góry nie widać!

Jeśli zdecydujecie się na zorganizowane zwiedzanie Starej Kopalni, to do tego historycznego świata zabiorą Was niezwykli ludzie – górnicy, którzy przed laty tu pracowali! To niezwykła rzecz słuchać ludzi, którzy to wszystko przeżyli, widzieli i opowiadają to zupełnie inaczej niż Ci, którzy tylko o tym usłyszeli czy przeczytali!

Śledząc aktualne informacje, nie przegapicie ciekawych wystaw i wydarzeń, których nie brakuje w Starej Kopalni. W Caffe Sztygarówka przy kawie będzie mogli odpocząć i sięgnąć po książkę z półek ufundowanych przez znane osoby. To miejsce na krótką lub długą wizytę, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć!"

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group