Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Starosta powinien zarabiać jak menadżer

Wtorek, 30 grudnia 2014, 6:30
Aktualizacja: Środa, 31 grudnia 2014, 7:01
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Starosta powinien zarabiać jak menadżer
Fot. red.
Tak uważa starosta Jacek Cichura, którego zdaniem starosta za prawidłowe zarządzanie powiatem powinien pobierać odpowiednie wynagrodzenie.

Poprzedni starosta Józef Piska zarabiał 10 tys. 520 złotych brutto (nie wliczając dodatku za wysługę lat). Dziś radni decydowali o uposażeniu nowego starosty Jacka Cichury.

Na sumę wynagrodzenia nowego starosty składa się wynagrodzenie zasadnicze – 5900 zł, dodatek funkcyjny – 1900 zł oraz dodatek specjalny – 3120 zł. W tym miejscu należy wspomnieć, że wynagrodzenie zasadnicze dla starosty w powiecie do 60 tysięcy mieszkańców może wahać się pomiędzy 4200 zł a 5900 zł. Radny Jarosław Buzarewicz uważa, że nowy starosta powinien dać dobry przykład oszczędzania i dlatego zaproponował, aby wynagrodzenie zasadnicze ustalić na poziomie 4200 zł, ale ten wniosek przepadł w głosowaniu. Negatywnie na temat wysokości wynagrodzenia starosty wypowiedział się również radny Kamil Orpel.
- Poprzedni starosta Józef Piksa to doświadczony samorządowiec, a Jacek Cichura dopiero poznaje powiat, nie ma doświadczenia pracy w samorządzie, a ma otrzymywać wyższe wynagrodzenie zasadnicze niż jego poprzednik – argumentował Orpel.

Sam starosta wcale nie uważa, jakoby wynagrodzenie ustalone przez Radę Powiatu Wałbrzyskiego było zbyt wysokie.
- W poprzedniej pracy zarabiałem podobnie. Będę rozliczany za realizację konkretnych zadań. Jest to praca czasochłonna i nie uważam, że moje zarobki są wygórowane - mówi Cichura. – Menadżer, który dobrze zarządza firmą powinien dobrze zarabiać i tak samo jest w przypadku starosty.

Zdaniem radnego Leonarda Górskiego, starosta Cichura powinien najpierw się czymś wykazać i zrobić dla powiatu wałbrzyskiego, a dopiero wówczas można ustalać mu wysokie wynagrodzenie. Ostatecznie koalicja przegłosowała wcześniej przygotowany projekt uchwały o zarobkach starosty w wysokości 10920 zł brutto.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group