Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3720
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Starosta spotkał się z burmistrzami i wójtami

Czwartek, 30 grudnia 2010, 15:57
Aktualizacja: 15:57
Autor: Sven
Wałbrzych/REGION: Starosta spotkał się z burmistrzami i wójtami
Fot. użyczone
Od pierwszych dni sprawowania urzędu Robert Ławski zapowiadał, że będzie dążył do wzmocnienia pozytywnego wizerunku powiatu wałbrzyskiego. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest rozwijanie współpracy gmin powiatu przy realizacji przedsięwzięć o zasięgu regionalnym.

Noworoczne spotkanie starosty wałbrzyskiego Roberta Ławskiego z burmistrzami i wójtami gmin powiatu było okazją do wymiany spostrzeżeń dotyczących wspólnej strategii rozwoju powiatu.

Po raz pierwszy od kilku lat powrócono do tradycji zapraszania włodarzy poszczególnych gmin powiatu na spotkania noworoczne. Wizyta była dobrą okazją do wymiany wniosków na temat współpracy oraz ustalenia wspólnej strategii działania, nastawionej m.in. na promocję turystki w regionie. Nie zabrakło także dyskusji o drogach powiatowych oraz wymiany propozycji płaszczyzn, na jakich mogłaby zacieśnić się współpraca między starostwem a poszczególnymi gminami. Wszyscy byli zgodni, że integracja między gminami, wspólna organizacja przedsięwzięć o zasięgu powiatowym, ale także i wspólne rozwiązywanie problemów jest kierunkiem, w jakim powiat powinien podążać.

Spotkanie zaowocowało także podjęciem działań, mających na celu utworzenie wspólnego kalendarza imprez w powiecie oraz promowania produktu turystycznego regionu.

Kolejne spotkanie, na którym zostanie ustalony szczegółowy plan działań, odbędzie się już w lutym, w gminie Walim.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group