Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3498
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: STOMclinic i MOPS w walce o zdrowe zęby u dzieci

Sobota, 6 sierpnia 2016, 7:25
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: STOMclinic i MOPS w walce o zdrowe zęby u dzieci
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie STOMclinic w Wałbrzychu odbyła się współorganizowana z wałbrzyskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej akcja polegająca na bezpłatnym przeglądzie uzębienia dzieci.

Około 50 dzieci pozostających pod opieką wałbrzyskiego MOPSu skorzystało z okazji darmowego przeglądu i badania uzębienia. Podczas badania szczególną uwagą objęte były zęby stałe. Każde dziecko otrzymało informację dla rodziców z zaleceniami co do ewentualnego leczenia i pielęgnacji jamy ustnej. Każdy młody pacjent otrzymał też szczoteczkę i pastę do zębów, oraz środki do higieny jamy ustnej. Dzieci mogły też liczyć na projekcje filmowe, poczęstunek i chwilę zabawy, przy jednoczesnym poznaniu gabinetu dentystycznego, jego wyposażenia i metod leczenia uzębienia. Dowiedziały się również jak ważna jest higiena i pielęgnacja jamy ustnej, prawidłowe mycie zębów i ich leczenie.

- Przy współudziale MOPSu wałbrzyskiego zorganizowałem spontaniczną akcję przeglądu zębów dla dzieci, które są pod opieką MOPSu. Tą akcją chcemy uświadomić dzieciom, że gabinet stomatologiczny, że stomatolog nie jest aż tak straszny - powiedział Jacek Szwajgier - pomysłodawca i inicjator akcji.

W firmie STOMclinic pracuje dwóch lekarzy stomatologów. Firma współpracuje również z chirurgiem szczękowym i implantologiem, oferując szeroki wachlarz usług stomatologiczno-protetycznych. Specjalnie dla dzieci w firmie pojawiło się urządzenie umożliwiające sedację wziewną, która ma za zadanie rozluźnić, zlikwidować stres i uspokoić młodego pacjenta przed zabiegiem. Co ważne w STOMclinic istnieje możliwość przyjmowania pacjentów niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, lub osób po wylewach. Jak zapowiedział Jacek Szwajgier akcja darmowego badania uzębienia u dzieci będzie kontynuowana i stanie się akcją cykliczną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group