• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 20:02
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4487
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Straż miejska przypomina o obowiązkach

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
Fot. organizatorzy
Straż Miejska w Wałbrzychu przypomina o obowiązkach właścicieli lub użytkowników nieruchomości w zakresie zimowego utrzymania.

Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku na częściach nieruchomości służących do użytku publicznego, tj. chodników położonych wzdłuż nieruchomości poprzez: uprzątnięcie błota, śniegu i innych zanieczyszczeń niezwłocznie po ich powstaniu, zapobieganie powstawaniu miejsc pokrytych warstwą lodu, a w przypadku nieuniknionego jego powstania niezwłoczne usunięcie lodu, gromadzenie na skraju chodnika od strony jezdni błota, śniegu i lodu uprzątniętego z części nieruchomości służących do użytku publicznego, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów oraz nie utrudniający ruchu z zachowaniem możliwości odpływu wody do kanalizacji oraz w sposób nie zagrażający istniejącej zieleni.

Przez niezwłoczne usunięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń należy rozumieć usunięcie ich w dniu powstania. Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń nie może powodować szkód w mieniu osób trzecich. Do czasu usunięcia warstwy lodowej, lód należy posypać piaskiem w celu zlikwidowania śliskości. Do obowiązków właścicieli i zarządców należy także dbałość o należyty stan techniczny budynku, w tym niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalęgający na dachu śnieg i zapewnienie w razie konieczności odśnieżania dachu i elementów elewacji budynku. Obowiązek ten obejmuje także usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 19-12-2011 8:28
tak bo fotoradar musi gdzies stac...
~wch 19-12-2011 8:46
To jest trochę dziwny temat. OK, rozumiem by odśnieżąc jezdnie, placówki publiczne itp., ale po jakie licho odśnieżać np chodniki na Podzamczu, lepiej przecież chodzi się po śniegu, lepsza przyczepność, buty się nie niszczą, a dzisiaj widziałem jak pare cm sniegu sprzatali, tym sposbem odkrywają lód albo go sami powodują, no i sypią tą solą i piachem syf i brud.
~ 19-12-2011 10:23
Niech wezmą się za łopaty chodzą po ulicach i nie mają co robić
~--- 19-12-2011 10:58
Straż Miejska dba o porządek,tylko w jaki sposób!!!,zeszłej zimy po opadach sniegu kilku sasiadów odśniezyło chodnik przy ulicy na odległości swoich domów i działek,po dwóch godzinach ulicą przejechał pług i cały snieg z ulicy zepchną na chodniki.Gdy zadzwoniłem interwniując Straż Miejską,przyjechał pan i powiedział,że mamy natychmiast otrzyścić chodnik,bo inaczej bedzie kara,a za oczyszczanie ulic oni nie ponosza odpowiedzialności i mamy szukać pomocy gdzie indziej,na tym polega nasze prawo zwykłych ludzi skopać i karać,a wyżej jest krata której nie można przejść i jest bezkarność.
~... 19-12-2011 11:17
Nie przypominać tylko karać ten durny naród. Przecież każdy wie co do niego należy.
~ 19-12-2011 13:54
durny naród to na doktorka glosowak
~olo 19-12-2011 15:15
Mają karać właścicieli prywatnych posesji sklepów a czy będą karać Romka za nieodśnieżone chodniki?
~Adam 19-12-2011 17:23
Sąsiedzi chwilę wcześniej zepchnęli śnieg z chodnika na jezdnię.
~benkmen 19-12-2011 22:27
A kto ukarze za przerabianie Wałbrzycha w Błotnich poprzez masowe posypywanie chodników solą tak, że tworzy się na chodnikach bryja po kostki? Płaci więc miasto za "solniczkę" ( stawka niska), czy też za usuwanie śniegu do czarnej powierzchni z wysoką stawką? I znów się to samo powtórzy, ale Czyściciel nad tym najprawdopodobniej przejdzie do porządku dziennego tak, jak Piotr Pobożny.
~nordyk 20-12-2011 5:14
Nauczyc życ sie ze śniegiem, tak jak to jest w skandynawi, bo to staje sie juz nudne,zyjemy w takim klimacie ze zima jest czyms oczywistym, dlatego nie rozumiem tego gdaczenia. A ta sól to już masakra, niszczy wszystko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group