Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2551
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Straż miejska przypomina o obowiązkach

Poniedziałek, 19 grudnia 2011, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: red
Wałbrzych: Straż miejska przypomina o obowiązkach
Fot. organizatorzy
Straż Miejska w Wałbrzychu przypomina o obowiązkach właścicieli lub użytkowników nieruchomości w zakresie zimowego utrzymania.

Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku na częściach nieruchomości służących do użytku publicznego, tj. chodników położonych wzdłuż nieruchomości poprzez: uprzątnięcie błota, śniegu i innych zanieczyszczeń niezwłocznie po ich powstaniu, zapobieganie powstawaniu miejsc pokrytych warstwą lodu, a w przypadku nieuniknionego jego powstania niezwłoczne usunięcie lodu, gromadzenie na skraju chodnika od strony jezdni błota, śniegu i lodu uprzątniętego z części nieruchomości służących do użytku publicznego, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu przechodniów i pojazdów oraz nie utrudniający ruchu z zachowaniem możliwości odpływu wody do kanalizacji oraz w sposób nie zagrażający istniejącej zieleni.

Przez niezwłoczne usunięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń należy rozumieć usunięcie ich w dniu powstania. Uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń nie może powodować szkód w mieniu osób trzecich. Do czasu usunięcia warstwy lodowej, lód należy posypać piaskiem w celu zlikwidowania śliskości. Do obowiązków właścicieli i zarządców należy także dbałość o należyty stan techniczny budynku, w tym niedopuszczenie do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalęgający na dachu śnieg i zapewnienie w razie konieczności odśnieżania dachu i elementów elewacji budynku. Obowiązek ten obejmuje także usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy budynku.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group