Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 2830
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stronnictwo Demokratyczne apeluje do premiera Tuska w sprawie Wałbrzycha

Środa, 27 kwietnia 2011, 11:28
Aktualizacja: 11:32
Autor: Sven
Wałbrzych: Stronnictwo Demokratyczne  apeluje do premiera Tuska w sprawie Wałbrzycha
Fot. Stronnictwo Demokratyczne
Dzisiaj z samego rana czterej kandydaci na prezydenta Wałbrzycha: Mirosław Lubiński, Piotr Sosiński, Patryk Wild i Andrzej Zibrow wystosowali list otwarty do premiera Donalda Tuska w sprawie sytuacji politycznej w Wałbrzychu. Nie minęło kilka godzin, a Zarząd Stronnictwa Demokratycznego na Dolnym Śląsku przyłączył się do tego apelu, publikując swój list.

Oto jego treść:

Wałbrzych 27 kwietnia 2011 r.

Pan
Donald Tusk
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej

Uchwała Zarządu Stronnictwa Demokratycznego na Dolnym Śląsku

Szanowny Panie Przewodniczący!

Są takie momenty w życiu każdego człowieka, że zewnętrzny impuls i wrażliwość powodują naszą reakcję. Takim impulsem jest list kierowany do Pana przez wszystkich kontrkandydatów Piotra Kruczkowskiego z Platformy Obywatelskiej w ostatnich wyborach samorządowych. Wsłuchując się w ostatnie przekazy medialne dotyczące „wyborczego przekupstwa” w Wałbrzychu i obserwując procesy wyborcze, uważamy za stosowne zareagować i zająć jednoznaczne stanowisko.

W Wałbrzychu zawłaszczane są struktury demokratycznego samorządu za parawanem Platformy Obywatelskiej. Jako Stronnictwo Demokratyczne uważamy, że dalsze rządy obecnego Prezydenta miasta, nie liczenie się z transparentnością procedur przy powoływaniu urzędników i zarządów spółek, nadmierne zadłużanie miasta, liczne nieprawidłowości w zarządzaniu mieniem komunalnym, doprowadzanie spółek miejskich do bankructwa są zagrożeniem dla Wałbrzycha i jego przeszłości. Codziennie ujawniane fakty dotyczące katastrofalnej dla miasta polityki Pana Kruczkowskiego, niekończące się procesy, w które się wikła szkodzą Wałbrzychowi, Platformie Obywatelskiej i mieszkańcom miasta.

Sprawa wałbrzyskiej korupcji wyborczej jest dla nas bardzo bolesna, kładzie się cieniem na dobrym imieniu nas wszystkich. Obecny Prezydent miasta Pan Piotr Kruczkowski, senator RP Pan Roman Ludwiczuk, Prezes Stefanos E. , oraz inni prominentni działacze Platformy Obywatelskiej ponoszą za nią również odpowiedzialność polityczną. W obliczu ich bezprecedensowych zachowań słowa demokracja, sprawiedliwość i społeczeństwo obywatelskie tracą na znaczeniu, a dla wielu wałbrzyszan stają się synonimem arogancji władzy i braku zaufania do Państwa Polskiego.

Pragniemy by osoby zaufania publicznego, wybierane w demokratycznych wyborach w poczuciu odpowiedzialności za kraj, za swoje miasto, "dołożyli wszelkiej należytej staranności" w swojej codziennej pracy dla obywatela. Nie godzimy się na sprzedaż demokracji.

Wałbrzych jest przykładem, gdzie są ewidentne dowody kupczenia głosami podczas ostatnich wyborów samorządowych, a przedłużające się w nieskończoność procedury sądowe nie służą wyjaśnieniu sprawy i oczyszczeniu atmosfery.

Szanowny Panie Przewodniczący, parafrazując Pana słowa „ Nie boimy się demokracji i Platformy Obywatelskiej, boimy się o przyszłość Wałbrzycha”.

Prosimy Pana o podjęcie zdecydowanych działań, zmierzających do wprowadzenia zarządu komisarycznego w Wałbrzychu, wezwania Piotra Kruczkowskiego do zrezygnowania z pełnionej funkcji publicznej.

Prezes Zarządu SD Cezary Sokół
Przewodniczący Rady Regionalnej SD Artur Zieliński

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group